Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 Enkazı Alman ekip inceleyecek

07.04.2009 15:25
Yazıcıoğlu ile Birlikte 6 Kişinin Hayatını Kaybetmesine Sebep Olan Helikopter Kazasından Sonra Davet Edilen Ekip Kahramanmaraş'a Geldi.
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte 6 kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan helikopter kazasından sonra parti tarafından davet edilen ekip Kahramanmaraş'a geldi.

Alman Sivil Havacılık Kurumu'na bağlı iki uzmanın, hava şartlarının uygun olmaması nedeniyle olay bölgesine yarın gideceği öğrenildi.

Hava yoluyla önce Gaziantep'e gelen ekip gece geç saatlerde Kahramanmaraş'a ulaştı. Alman Sivil Havacılık Kurumu'na bağlı kaza kırım uzmanı Uwe Reibel ile aslen Türk olan Alman vatandaşı Uzman Pilot Volkan Sürmeli, sabah saatlerinde BBP MKYK üyesi ve partinin avukatı Kemal Yavuz ile bir süre görüştü. Ekip daha sonra Yavuz ile birlikte Kahramanmaraş Adliyesi'ne geçti ve burada soruşturmayı yürüten Savcı Uğur Koç ile bir araya geldi.

Almanya'dan gelen uzmanlar hava şartlarının uygun olmaması nedeniyle olay bölgesine yarın intikal edecek. Bunun için Emniyet Genel Müdürlüğü'nün kaza kırım ekibini olay yerine götürebilmesi için helikopter tahsis ettiği öğrenildi.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'ne bağlı kaza kırım uzmanlarının da yurt dışından gelen ekibin yanında gözlemci olarak yer alacağı öğrenildi.

Kaynak:
Bu haber toplam 768 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri