Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ne ararsan var

16 Ocak 2009 / 11:43
Ergenekon terör örgütü tutuklu sanıklarından Ergun Poyraz'ın evinde ele geçen bir belgede yüksek rütbeli subayların fişlendiği ortaya çıktı.
Ergun Poyraz'ın evindeki fişleme belgesinde en yüksek rütbeli komutanların görev yaptıkları birlikler, sicil numaraları, eşlerinin adı ve çalıştıkları yerler, ev adresleri, ev telefonları, görev yaptıkları yerlerin dahili telefonun yanı sıra cep telefonları da yer alıyor. Fişleme belgesinde bulunan detaylı bilgiler bununla da sınırlı değil.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görev yapan yüksek rütbeli her komutanın 'TAFİCS' denilen bir kodu bulunuyor. Komutanlar bu kodu kendi aralarında kullanıyor. Ancak Poyraz'ın fişleme belgesinde her bir komutanın bu kodu da yer alıyor.

Ergun Poyraz'ın yakın korumalığını Jandarma görevlilerinin yaptığı daha önce gündeme gelmişti. Poyraz'la ilgili yakınındaki JİTEM üyelerince tutulan notlarda Ergun Poyraz'ın kimlerle görüştüğü, Tuncer Kılınç ile yakın ilişki içinde olduğu notlarda yer alıyordu.

Soruşturma kapsamında yapılan son operasyonda emekli Albay Mustafa Levent Göktaş ile bazı muvazzaf subayların bilgisayarlarından, üst düzey bürokratlar, akademisyenler ve üst düzey komutanlarla ilgili fişleme arşivleri ortaya çıkmıştı. Devletin önemli kademelerinde görev yapan birçok üst düzey yöneticinin, eşi ve çocuklarının gizli çekilmiş uygunsuz görüntüleri de Ergenekon davası sanıklarında bulunmuştu.

Kaynak:
Bu haber toplam 906 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri