Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ne konuşacaklar, ne giyecekler

31 Mayıs 2008 / 12:18
Ak Parti kampında, ne konuşulacağı kadar, havuza haşema ile girilip girilmeyeceği de önemli!...
Bakanlar, milletvekilleri, parti kurucularının katıldığı kamp için davetliler dün akşamdan itibaren Kızılcahamam Asya Termal Tesisleri'ne giriş yapmaya başladılar. Aralarında AKP genel başkan yardımcıları Necati Çekinkaya, Edibe Sözen'in bulunduğu bir grup milletvekili sabah güne spor yaparak başladılar.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağı açılış konuşmasıyla başlayacak olan kamp için, Kızılcahamam'da yoğun güvenlik önlemleri alındı. İlçenin girişinde çok sayıda polis yerleştirilirken, trafik ekipleri de, trafik kontrollerini sıklaştırdılar. Kampın yapıldığı Asya Termal Tesislerinde de yoğun güvenlik önlemleri alındı. Tesislerin çevresinde köpekler tarafından bomba araması yapıldı. İlçenin girişine Kızılcahamam Belediye Başkanının, “Sayın başbakanımız ilçemize hoş geldiniz” pankartı asılırken, tesislerin çevresine ise “Milletin hizmetkarı, gönüllerin sultanı, zümrenin değil cümlenin başbakanı rahat yürü, bu millet seninle” ve “Siyasetin tek limanı ahlaktır” yazılı pankartlar asıldı.

AKP'nin kampına basın mensupları da yoğun ilgi gösteriyor. Çok sayıda gazetecinin yanı sıra canlı yayın araçları da tesislerin önünde bekleyişlerini sürdürüyorlar. Sadece Başbakan Erdoğan'ın açılış ve kapanış konuşmalarının basına açık olacağı kampa hiçbir basın mensubu alınmıyor. Hürriyet Gazetesi, kampın havuzu ise yüksek brandalarla kapatılmasına dikkat çekti.
Kaynak:
Bu haber toplam 786 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri