Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ne Olursan Ol Gel Şener Ağabey…..

14 Temmuz 2008 / 13:01
Uzatmalı AKP li Abdüllatif Şener özlenen ve de beklenen istifasını birkaç gün önce verdi.Ve kerameti Hz.Mevlana"dan menkul bir şehirden siyasi yürüyüşüne kendi deyimi ile “kader” diyerek başladı.
Şener ağabeyin siyasette “ne olursan ol gel” diyeceği siyasi yürüyüşüne kimler katılır, şimdiden kestirmek bir hayli zor.

Mevlana gibi bir gönül ehlinin “ne olursan ol gel” ifadesi ile siyasette ne olursan ol gel ifadesi muhakkak aynı paralelde değerlendirilemez.

Bakalım Sayın Şener ağabey siyasi olarak kendini var eden şehir Sivas değil de Konya da başlamanın kader denk kerametini görebilecek mi?

“Şarabın tadından başka her şeyini iyi bildiğini” iddia ederek CHP de dâhil, bütün iflah olmaz AKP karşıtı muhalefetin gönlüne taht kuran Şener ağabeyin, siyasetin millet realitesi dışında nelerini bilip bilmediğini zaman gösterecek

Gündemdeki Ergenekon ve iki senedir devam ede gelen siyasi ve toplumsal mühendislik planlarına kendini fazlası ile kaptırdığı hissi bizde fazlası ile uyanan Şener ağabeyin uzun süren ayrılık şarkısına hep beraber bakacağız.

Şener ağabey muhakkak Türkiye gibi mebzul miktarda iktidar heveslisi, gayrı memnun siyasi muhterisi bulunan bir ülke de kendi yanında birilerini bulacak.

Hayatta hiçbir AKP li faniye nasip olmayacak medya desteği de arkasında cabası.

Fakat bu kişiler kimler olacak ve kimler bu desteği esirgemeden verecekler.

Siyaseten gayrı memnun safında olanlar mı?

Siyaset gömleği sırtında olduğu halde, yüce meclis çatısı altında askeri göreve çağıranlar mı?

Ya da papatya falına bakar gibi ya tutarsa deyip kenarından köşesinden lokomotifi olmayan bu trene tutunmaya çalışanlar mı?

Şener ağabey çıktığı bu yolculukta, yolun zorluğu kadar yol arkadaşlarının da önemli olduğunu unutmamalı.

Beklenen bu gelişme aslında zor iki durumu ele veriyor Şener ağabey açısından.

Birinci ve olası durum Şener ağabeyin kendisinin de gördüğü üzere kapatılmaması büyük oranda bana göre netleşmiş olan, inmediği ama bir türlüde huzur içinde binemediği AKP treninde, artık Latif ağabey olarak 1. mevkide yer alamayacak olması.

Bu kekremsi sürdürülemez ağabeylik ve MKYK rollerinin fazlası ile zorlanmış olduğu siyasi terbiye üslubunun, “ne yapacaksan yap, laf değil icraat, bekâra eş boşamak kolay, görelim boyunun ölçüsünü” ifadeleri ile özetleyebileceğimiz baskısı nedeni ile çıkmak zorunda kaldığı bu latif olmayan yolculuk toplum için heyecan vaat etmiyor.

Bunu aynı gün orada bulunduğum, herkese ne olursan ol gel diyen Hz.Mevlana"nın memleketinde gördük.

TOBB başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu"nun Şenerli bir organizasyon içinde olmayacağını beyan etmesi ise şu ana kadar bir nevi Araf olarak beklediği TOBB Üniversitesindeki günlerini tamamladığının göstergesi idi.

Türkiye deki üniversite kalitesine farklı bir yaklaşım getiren TOBB Ekonomi ve Teknoloji üniversitesine nasıl bir katkısı olmuştur Şener ağabeyin merak etmemek elde değil.

İkinci, bana göre zayıf öngörüye göre, kapatılası bir AKP sonrası Brütüs Şener gibi lakaplarla siyaset sahnesinde milletin karşısında, AKP muhalifi cephenin iltifatına uzunca zamandır mazhar olarak üstüne yüklenen ağır misyonu istemeye istemeye sürdürmeye devam edecek.

Burada iltifatın sadece marifete olmadığı ortada.

Ama ne olursa olsun uzun ince bir yolda milimetrik hesaplarla ilerlemeye çalışan Şener ağabey en az bizim kadar muhali yokladığının farkında.

Olmayan karizmasını çizdirmeme adına girdiği bu çıkmaz sokağı yanındaki dost bildiklerinden birisi Şener ağabeye ifade etse de hem kendi hem millet yorulmasa.

Benden söylemesi.Bu haber toplam 682 defa okunmuşturYukarı
Kaynak:
Bu haber toplam 904 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri