Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Necdet Öztürk Yakalandı

02.06.2009 08:45
Emniyet Amiri Balaban'ın şehit olduğu Devrimci Karargah Lideri'nin evine yapılan baskınla ilgili kilit isim Necdet Öztürk yakalandı
İstanbul Bostancı'da Devrimci Karargâh örgütüne yönelik yapılan operasyon sırasında çatışmanın çıktığı hücre evini kiralayan Necdet Öztürk tutuklandı.

Melek Seven ile birlikte evi kiralayan Öztürk'ün çatışma sırasında Ukrayna'da olduğu, sahte pasaportla Atatürk Havalimanı'nda yakalandığı öğrenildi.

Devrimci Karargâh örgütüne yönelik olarak operasyonlar sırasında bir hücre evinde silahlı çatışma çıkmıştı. Olayda terörist Orhan Yılmazkaya ölü ele geçirilirken Emniyet Amiri Semih Balaban şehit olmuş, bir sivil vatandaş da hayatını kaybetmişti.

Polis, evin, çatışmadan 2 ay önce bir emlak bürosundan kiralandığını belirlemişti. Evi Necdet Öztürk ve Melek Seven isimli şahıslar kiralamıştı. Polis, Öztürk'ün çatışma olduğu dönemde Ukrayna'da olduğunu belirledi. Polisin aradığı Öztürk, dört gün önce sahte pasaport ve kimlikle Atatürk Havalimanı'ndan İstanbul'a girmeye çalışırken yakalandı. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürülerek sorgulanan Öztürk, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Bu haber toplam 1658 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri