Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Nedim Şener Avcı'yı niçin savunuyor?

03.10.2010 08:27
Nedim Şener 7x24 ekranlarda ve gazetelerde! Hanefi Avcı'yı anlatıyor. Peki nereden geliyor bu samimiyet?

Postmedya internet sitesinde yer alan bir analiz Nedim Şener Hanefi Avcı yalınlığı ile ilgili ip uçları veriyor

Hanefi Avcı ile ilgili tartışmalarda kamuoyunun en fazla dikkatini çeken gazetecinin Nedim Şener olduğunu söylesek abartmış olmayız. Yedi gün 24 saat her platformda görüyoruz kendisini. NTV yada CNN’de kaçırsanız normal bir kanalın akşam haberlerinde mutlaka karşınızda oluyor.

Trafiğe falan takılıp prime time’da yetişemezseniz gece geç saatlerdeki tartışma programlarını izleyin. Hatta gece haberlerinde bile görürsünüz kendisini. Televizyonda kaçıranlar üzülmesin. Sabah farkıl gazetelerde hem yazar, hem muhabir olarak karşınızda oluyor. Posta gazetesinde yazar, Milliyet’te muhabir olan Şener’in Hanefi Avcı aşkı nereden kaynaklanıyor acaba?

Emniyet konusunda uzman olanÖnder Aytaçbile şaşırmış bu duruma. Dün CNN Türk’teki programda ‘kardeşim sen kimsin’ diye sormadan edemedi Şener’e. Şener, Avcı’nın avukatı gibi çalışıyor. Mesela dün, Avcı’nın eşi ve sevgilisinin konuşmalarından rahatsız olduğunu bile Şener bildiriyor kamuoyuna.

Şener’in avukat gibi davranmasındaki sır ne olabilir? Bu sorunun cevabı Şener’in bugüne kadar yazdığı haber ve kitaplarda gizli.

Küçük bir arşiv çalışması ile herkes görebilir. Hanefi Avcı’nın Edirne’de yaptığı gümrük operasyonu ile ilgili haberlere bakın. Edirne’de gazetecilik yapan çok kaliteli muhabirler var. Fakat, kamuoyu en baba haberleri oradaki muhabirlerin kaleminden öğrenmedi. Ya? Avcı’nın ısıtıcı içerisine yerleştirdiği gizli kameralarla elde ettiği bilgilerden oluşturulmuş en iyi haberler Şener’e gitti. Şener’in ancak istihbarat çalışmaları ile elde edilebilecek bilgileri içeren kitaplarını konuşmaya bile gerek yok. Tabiri caizse Şener’in bugüne gelmesinde Avcı’nın desteği inkar edilemez. Hanefi Avcı, Şener için büyük bir sermayedir desek yeridir.

Nedim Şener’in gazeteci tarafsızlığının ötesine geçerek yaptığı savunma, yanlış yapmasına ve açıklar vermesine de neden oluyor. Dün Posta’daki köşesinde Avcı’ya MİT’ten destek sağlamak içinErgenekoniddianamesinden alıntılar yapmış. Mustafa Balbay’ın günlüklerinde yer alan MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun’un cemaatle ilgili sözlerini hatırlatmış. Cemeatın ne kadar tehlikeli olduğunun orada bile yazıldığını söylemiş.

Ey gazeteci Şener, madem Ergenekon iddianamesine girdin, Balbay’dan hareketle savunma hazırlıyorsun. O zaman Balbay’ın günlüklerinden devam edelim. O günlüklerde MİT Müsteşarı, ‘Birinci Ordu’da darbe için tüm hazırlıkların yapıldığını’ söylüyordu mesela. Yani Çetin Doğan’ın Balyoz planını deşifre ediyordu MİT Müsteşarı. Savunduğun Avcı, Ergenokon’u önemsemiyor, Balyoz’a yok diyor.

Bir gazeteci olarak Ergenekon davasında, Balyoz darbe planıyla ilgili sen nasıl haberler yazdın? Merak eden arşivlere baksın. Ki, bu davalara Şener’in hiç inanmadığı ve aleyhte haberler yaptığı görülecektir. Ama kaderin cilvesine bakın ki Şener, denize düşen yılana sarılır misali, Ergenekon iddianamesine sarılıyor. Bu da iyi gelişme tabi

Bu haber toplam 1372 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri