Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Nihat: Villareal'de olsam bırakırdım

22 Haziran 2008 / 22:52
Türk Milli Takımı'nın gol silahlarından biri olan Nihat Kahveci, kamptan ayrılırken arkadaşlarına, maçta sakatlık anında neler hissettiğini ve neye karar verdiğini anlattı.
Türk Milli Takımı'nın Avrupa Kupası'nda yarı finale çıkmasında en büyük katkısı olan isimlerden olan Nihat Kahveci, Viyana'daki kamptan ayrıldı. Nihat'ın ayağında zorlanmaya bağlı olarak 3. derece rüptür (yırtık) tespit edilmiş ve oynayamayacağı doktorlar tarafından kesin bir dille ortaya konmuştu.

Nihat Kahveci'nin, takım arkadaşlarına kamptan ayrılmadan önce nasıl sakatlandığını ve buna rağmen ne yaptığını anlattığı öğrenildi.

Hırvatistan maçında girdiği pozisyon sonunda aldığı darbeden sonra müthiş bir ağrı hissettiğini anlatan Nihat, "Eğer Villareal'de yaptığım maçlardan birinde olsam teknik direktör Manuel Pellegrini'den beni değiştirmesini isterdim. Ama bu Milli Takım'ın en kritik maçı idi. Devam etme kararı aldım. Sakatlandığımı bile bile devam ettim. Motivasyon ve darbenin sıcaklığı ile fazla birşey hissetmedim" dediği öğrenildi.

Villarreal'de top oynayan Nihat'ın tedavisi, İspanya'da sürdürülecek. Nihat'ın yeniden kontrollerinin yapılacağı ve muhtemelen cerrahi bir müdahaleyi gerektiren bir operasyona maruz kalacağı belirtiliyor.

Kaynak:
Bu haber toplam 782 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri