Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Nobel Barış Ödülüne Tepki

12.12.2009 00:36
Mazlumder, Obama'nın Nobel barış ödülü almasını, 'El Beşir'e Gözaltı, Peres'e Gözardı, Obama'ya Sümenaltı' başlığıyla eleştirdi.

2009 yılı Nobel Barış Ödülü’nün Ortadoğu'da işgali sürdüren Obama'ya verilmesini eleştiren Mazlum-Der Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal, “Obama belki Afganistan’daki, Çeçenistan’daki, Irak’taki, Lübnan’daki, Gazze’deki, Latin dünyasındaki ve diğer özgürlük savaşçılarını unutmuş olabilir ama hem tarih hem de insanlık vicdanı çifte standardı nedeniyle Nobel Komitesi’ni unutmayacaktır” dedi.

Tepkisini ironi yaparak sürdüren Ünsal,  "İsrail'in bölgedeki tek nükleer silah ve kapasite sahibi olarak durumunu görmezden gelen ama İran'ın yapmayı reddettiğini defalarca söylediği atom silahına karşı canhıraş mücadele eden OBAMA'nın bu tutarlı(!) tavrı Norveç barışseverlerin dikkatinden kaçmamış. Ayrıca Gazze'de yasak silahlarla sivil, asker, kadın, çocuk demeden soykırım yapan İsrail'e, bu insanlık suçunu işlerken sınırlarını kapatarak suça iştirak eden işbirlikçisi Mısır ve Suudi Arabistan'a, sessiz kalarak tarafsız(!) diplomasi alanında göstermiş olduğu muhteşem duruşu nedeniyle de Norveçli barışseverler OBAMA'yı unutmamış" diye konuştu.
 

Bu haber toplam 1092 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri