Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan Canl Yayında açıkladı

27.03.2009 22:34
Başbakan Erdoğan katılmış olduğu canlı yayın programında soruları cevaplıyor...
Enkaza ulaşıldıktan sonra ilk resmi açıklama NTV'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi: "Kurtulan yok!"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da olduğu, düşen helikopter enkazından kurtulan olup olmadığı sorusu üzerine, ''Maalesef bu noktada, şu anda gelen bilgi yani kurtulma noktasında, böyle bir durum olmadığı istikametinde, bize gelen şu andaki bilgi bu'' dedi.

Başbakan Erdoğan NTV televizyonunda katıldığı canlı yayında, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde olduğu düşen helikopterin enkazının bulunmasıyla ilgili son gelişmeleri aktardı.

Çalışmaları yerinden takip eden İçişleri Bakanı Beşir Atalay ile yayına çıkmadan önce görüştüğünü belirten Erdoğan, ''Beşir Bey, 'şu anda BBP'den arkadaşlar da yanımda. Gerekirse biz de oraya (enkazın bulunduğu yer) çıkacağız ve süratle de ne yapıp edip oradan arkadaşlarımızı alacağız' dediler. Şu anda çalışmalar orada kararlı bir şekilde devam ediyor'' dedi.

Erdoğan, ''Kurtulabilen var mı?'' sorusu üzerine, ''Maalesef bu noktada, şu anda gelen bilgi yani kurtulma noktasında, böyle bir durum olmadığı istikametinde... Bize gelen şu andaki bilgi bu'' yanıtını verdi.

Başbakan Erdoğan, bölgedeki çalışmalara ara verilmediğini de ifade ederek, ekiplerin faaliyetlerini aralıksız sürdürdüğünü söyledi.

Bu haber toplam 1040 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri