Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Reklam kuşaklarından bile vazgeçtiler

25.05.2010 09:03
CHP kurultayını naklen yayınlayan NTV, CNN Türk ve Habertürk'ün canlı yayın için reklam kuşaklarından vazgeçti.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun liderliğe seçildiği, haftasonundaki CHP genel kurultayını naklen yayınlayan NTV, CNN Türk ve Habertürk gibi kanalların da içinde bulunduğu televizyonlar canlı yayın için reklam kuşaklarından vazgeçti.

Televizyon kanallarının kurultayın yapıldığı 22-23 Mayıs günlerinde normal reklam kuşak sayısının üçte bir oranında düşürdüğü ortaya çıktı.

Gün boyu yayınlarında ‘Kılıçdaroğlu kurultaya gidiyor', ‘Salona giriyor', ‘Kürsüye yürüyor' gibi son dakika başlıkları kullanan kanallardan bazıları reklama giderken de flaş olarak da ‘Reklamlardan sonra kurultay yayını devam edecek' anonsunu kullanması dikkat çekti.

Bazı televizyonlar, CHP Kurultayı'dan yaptıkları yayını aksatmamak için ratinglerin en yüksek olduğu haftasonu yayınlarında canlı yayın akışlarından taviz vermedi.

En büyük gelir kalemini oluşturan reklam yayınından vazgeçen bazı kanallar önceki haftaya göre yüzde 10-32 arasında daha az reklam girmeyi tercih ederken bu alanda daha önce benzeri görülmeyen bir uygulamaya imza attılar.

STAR
Bu haber toplam 988 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri