Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

NTV kameramanı vuruldu

27.04.2009 10:52
Bostancı'da Gösteri Merkezi'nin karşısında bulunan Emanet sokakta çatışma çıktı. Olayda Çok sayıda yaralı var...
Bostancı'da sabah saatlerinde silahlı çatışmaya giren polisin düzenlediği operasyon sürüyor. Çatışmada ilk yapılan açıklamalarda 1 polis memurunun şehit düştüğü iddia edilirken, daha sonra bu haber yalanlandı. Toplam 7 polisin yaralandığı çatışmanın yaşandığı yerin PKK'ya ait bir hücre evi olduğu öğrenildi. Bölgeden silah seslerinin yanı sıra patlama sesleri yükselmeye devam ediyor.

Edinilen bilgiye göre İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler sabah erken saatlerde Kadıköy, Bostancı Gösteri Merkezi yanındaki Emanet Sokak içerisinde bulunan bir adrese operasyon düzenledi. Operasyon sırasında karşı grubun direnişi ile karşılaşan polis çatışmaya girdi. Olay yerine çok sayıda ambulans ve takviye ekip istenirken, polis helikopterlerinin de operasyona havadan destek verdiği görüldü. Bu arada Özel Harekat ekipleri de bölgeye yönlendirilirken, 1 polis memurununun şehit düştüğü yönündeki ilk iddialar daha sonradan resmi makamlarca yalanlandı. Makineli silahların kullanıldığı çatışmada 7 polis memurunun yaralandığı ve çevre hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındığı bildirildi.

Polisle çatışan ve kendisini Devrimci Karargah üyesi olarak tanıtan Orhan Yılmazkaya isimli bir şahıs, "Devrimci Hareket üyesiyim. Bombam var, silahım var. Sonuna kadar çatışacağım" dedi.

Öte yandan yapılan son açıklamalarda çatışmanın yaşandığı yerin PKK'ya ait bir hücre evi olduğu iddia ediliyor. İstanbul Emniyet Müdürü Celaleddin Cerrah da olay yerine giderek, operasyonu yerinden yönetiyor. Çatışma halen devam ederken, bölgeyi kordon altına alan polis ekipleri, çatışmanın yaşandığı olay mahalline kimseyi yaklaştırmıyor. Olası bir patlama olayına karşı olay yerine İGDAŞ ekipleri ve Bomba İmha ekipleri çağırıldı. Güvenlik önlemleri çerçevesinde polis telsizlerinin kapatıldığı belirtildi. Çevre yolların da trafiğe kapatılması nedeniyle Bostancı'da ciddi bir trafik sorunu yaşandığı da bölgeden gelen haberler arasında.

Zanlı AK Parti ve 1. Ordu'ya saldırı olayının faili olarak arandığı bildirildi. Bostancı'daki hücre evi devrimci kararhaga'a ait olduğu kaydedildi.

3,5 Saattir süren çatışmanın zanlısının polis telsizi ile İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ile iletişim kurduğu ve arkadaşımızın kanı yerde kalmayacak intikamı alınacak dediği bildirildi.

Polisin saldırganı ele geçirebilmek için gaz bombası kullandığı bildirildi.

İstanbul Valisi Muammer Güler yaptığı açıklama ile 7 polis memurunun atılan bombalarla yaralandığını kaydetti. Güler ayrıca hücre evinde 1 yada 2 terörist olduğunu bildirdi.

İstanbul Emniyeti'nin gece boyunca İstanbul'da 60 ayrı noktaya baskın yapıltığı bildirildi.

POLİSLE ÇATIŞAN ORHAN YILMAZKAYA:"DEVRİMCİ HAREKET ÜYESİM. BOMBAM VAR, SİLAHIM VAR. SONUNA KADAR ÇATIŞACAĞIM"

Edinilen bilgiye göre İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler sabah erken saatlerde Kadıköy, Bostancı Gösteri Merkezi yanındaki Emanet Sokak içerisinde bulunan bir adrese operasyon düzenledi.

Operasyon sırasında karşı grubun direnişi ile karşılaşan polis çatışmaya girdi. Olay yerine çok sayıda ambulans ve takviye ekip istenirken, polis helikopterlerinin de operasyona havadan destek verdiği görüldü.

Bu arada Özel Harekat ekipleri de bölgeye yönlendirilirken, çatışma sırasında en az 7 polis memurunun yaralandığı öğrenildi.

Polisle çatışan ve kendisini Devrimci Hareket üyesi olarak tanıtan Orhan Yılmazkaya isimli bir şahıs, "Devrimci Hareket üyesiyim. Bombam var, silahım var. Sonuna kadar çatışacağım" dedi.

Öte yandan İstanbul Emniyet Müdürü Celaleddin Cerrah da olay yerine giderek, operasyonu yerinden yönetiyor. Çatışma halen devam ederken, bölgeyi kordon altına alan polis ekipleri, çatışmanın yaşandığı olay mahalline kimseyi yaklaştırmıyor.

Çatışmanın yaşandığı hücre evinde yangın çıktığı ve siyah dumanların yükseldiği kaydedildi.

YARALI POLİS MEMURLARI

7 Polis memurunun yaralandığı Göztepe Hastanesinde bulunan 4 yaralı polis memurunun 3'ünün sağlık durumunun iyi olduğu 1 polis memurununun ise kafa bölgesinden yaralandığı için durumunun ciddiyetini koruduğunu bildiriyor.

Diğer yaralı polislerin ise Haydarpaşa Numune hastanesinde tedavi altına alındığı kaydedildi.

ÇATIŞMA NEDENİYLE BAZI YOLLAR TRAFİĞE KAPALI

Kadıköy'de yaşanan çatışma nedeniyle bazı yollar tarfiğe kapalı olduğu için özellikle Bostancı civarında trafik sıkışıklığı yaşanıyor.

Sürücüler sıkışıklık konusunda uyarılarak mümkünse farklı yollar kullanmaları istendi..


SON DAKİKA SON DAKİKASaldırganlar tarafından hücre evinden sokağa açılan ateş sonucu vurulan kameraman 11 yıldır NTV'de çalışan İlhan Kandaz...

GAZ BOMBASI YAN DAİREYE İSABET ETTİ

Polisin attığı gaz bombalarından biri yan daireye isabet etti. Bu daireden yükselen dumanlar kameralara yansıdı.

Obölgesinden zaman zaman silah ve patlama sesleri duyuluyor.

VALİ GÜLER: SANSAYONLE EYLEM HAZIRLIĞI YAPIYORLARDI

Dün gece 60'a yakın noktaya baskın yapıldığını belirten Vali Güler, 7 polisin atılan bombalarla perasyon yaralandığını, dün geceden beri 10 kişinin gözaltına alındığını, teröristlerin aşırı sol örgüt mensubu olduğunu, hücre evinde çok sayıda cephane olduğunu ve evde 1 ya da 2 teröristin olabileceğini söyledi.

İKİNCİ OPERASYON BAĞCILAR'DA

Polis ekipleri, Bağcılar'da bir hücre evine de operasyon düzenliyor. Operasyonda 2 kişi gözaltına alındı, çok sayıda patlayıcı ele geçirildi.Bu haber toplam 1586 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri