Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TV yazarları NTV'ye ateş püskürdü!

11.10.2010 01:57
Türkiye ile Almanya arasında oynanan milli maça futbol değil NTV damga vurdu. TV eleştirmenleri kanalın maç yayınında sınıfta kaldığını yazdı.

NTV'nin Türkiye ile Almanya arasında oynanan milli maç yayını yoğun eleştiri alıyor. Milliyet'in TV yazarı Sina Koloğlu ile Posta'nın yazarı Mesut Yar da bugün konuyu gündemlerine almışlar.

Mesut Yar teknik nedenlerle sürekli farlı spikerler tarafından sunulmasını eleştirmiş. Yar, maçı “Senkron kayması var, maç zehir oldu” diyerek izlediğini yazmış.

Mesut Yar: Yağmur yağınca böyle mi oldu?

Eğer bir maç yayını fiyaskosundan bahsedecek olursak, NTV önceki gün bunun daniskasını yaptı. Önce ses, ardından görüntü geldi Almanya-Türkiye futbol maçında...

Altıncı dakika içindeyken yöneticilerden birinin telefonuna mesaj geçtim. “Senkron kayması var, maç zehir oldu”...

İki dakika sonra spiker Ercan Taner açıklama yaptı; “Alman yayıncıdan kaynaklanan bir yayın bozukluğu var”.

Birkaç dakika sonra da İstanbul aldı yayını. Ersin Düzen resmen maçı kurtaran anlatışı yaptı... Sonra yayın yine Almanya’ya gitti. Gidip gelen sesler ve kayan pozisyonlar arasında maçı zar zor bitirdik. Zaten skor da can sıkıcıydı...

VUVUZELA RIDVAN!

Sina Koloğlu
ise Rıdvan Dilmen'i hedef aldığı yazısında 'Biri Rıdvan Dilmen'e 'Baba her pozisyonda yorum yapma' desin!' diye yazmış.

Sina Koloğlu: Vuvuzela Rıdvan

Almanya - Türkiye maçı iki açıdan, izleyenler için işkence oldu: Tabii ki aldığımız kötü sonuç ve yayındaki senkron bozukluğu...
Her pozisyonda spiker biz görmeden önce pozisyonu sunuyordu. Ama bir Rıdvan Dilmen faktörü vardı ki. Zaten senkron tutmazken ortaya bir de ‘muhteşem yorumlar’ koydu. “Ayyy” diyor, “Ne oluyor?” diye merak ediyoruz. Eee, abi pozisyonu bizden önce görüyor tabii.  Ayrıca maç boyunca susmadı Rıdvan. Arkadaşlarıyla evde maçı izliyor sanki.
Bir ara senkron sorunu çözülmeyince maç İstanbul’dan anlatılmaya başlandı. Rahat nefes aldım. Hem ses kalitesi yükseldi, hem maçı kendim izledim. Millet “Maçı iyi gözlemliyor” dedikçe abartmış Rıdvan. NTV’den yorumsuz maç istiyorum. Maç bitsin Rıdvan tahtanın önüne geçsin, anlatsın. Ya da biri ona “Baba her pozisyonda yorum yapma” desin.
Bu arada senkron tutmamasından Almanlar mı sorumlu yoksa biz mi? Maçı yayınlayan Alman kanalı, ZDF’de böyle bir sorun olmadığı açıklamış.
GAZETECİLER.COM

Bu haber toplam 2158 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri