Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

NTV'den CANLI bir gaf daha!

02 Temmuz 2008 / 22:18
NTV Diyarbakır Muhabiri Nizamettin Kaplan öyle bir gaf yaptı ki Oğuz Haksever'in de durumdan rahatsızlığı yüzüne yansıdı. İşte Kaplan'ın Sivas gafı...
Ergenekon soruşturmasında gözaltılar başladığından bu yana NTV'ye de bir haller oldu. Dün Ergenekon ile ilgili ilk gözaltıları sunan NTV spikeri Duygu Canbaş büyük bir pot kırıp haberde tarafsızlığını kaybetti, bugün ise NTV Diyarbakır Muhabiri Nizamettin Kaplan dili sürçünce anma törenlerini kutlama töreni yaptı.

NTV'nin Diyarbakır muhabiri Nizamettin Kaplan, Sivas'ta 15 yıl önce Madımak Oteli önünde çıkan olayları anlatmak için bağlandığı canlı yayında, anma törenlerini anlattı.

Haberin giriş bölümü tamamlandıktan sonra canlı yayın kamerası Kaplan'ı yakın plandan çıkardı ve yerini anma törenlerine bıraktı. Kaplan ise görüntülerin üzerine daha önceden yazdığı haberi okumaya başladı.

Kaplan haberini okuduğu sırada büyük bir gafa da imza attı. 37 kişinin yaşamını yitirdiği olayları anlatırken Kaplan, "anma törenleri" yerine "kutlama törenleri" dedi.

Tam bu sırada NTV izleyenler duyduklarına inanamazken İstanbul stüdyolarındaki Oğuz Haksever'in de durumdan rahatsızlığı yüzüne yansıdı.

"Günümüz aydın değil"

Dün de NTV spikeri Duygu Canbaş Ergenekon soruşturmasındaki peşpeşe gözaltılarla ilgili olarak canlı yayına bağlanan Sabah gazetesi yazarı Muharrem Sarıkaya'nın "günaydın" sözüne, "Günümüz aydınlık değil" şeklinde cevap vererek tarafsızlığını kaybetmişti.


Kaynak:
Bu haber toplam 1396 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri