Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

1100 Senedir Beraberiz.

31.08.2009 01:45
''mahalle kavgasında söylenmeyecek'' sözlerin dile getirildiğine de işaret eden Kurtulmuş, herkesin üslubuna, yöntemine ve ne söylediğine dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.
Saadet Partisi İstanbul İl Teşkilatı'nca Feshane'de düzenlenen iftar yemeğinde konuşan Kurtulmuş, bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın kutlandığını anımsattı.

Osmanlı Devleti'nin çözülme süreci içinde düştüğü durum göz önünde bulundurularak, o günlerden ibret alınmasında fayda olduğuna işaret eden Kurtulmuş, Kurtuluş Savaşı'nın Hakkari, Şemdinli, İstanbul, Batum, Trablusgarp ve Kudüs'teki Mehmet'lerle birlikte yapıldığına dikkati çekti. Kurtulmuş, ''Geleceğimizin çimentosu olan bir bilinci oluşturmak için 30 Ağustos'u anlamak çok önemlidir'' dedi.

Kurtulmuş, bugün bile emperyalist güçlerce kirli oyunlar oynandığını, bu oyunlara karşı uyanık olunması gerektiğini ifade etti.

Meselenin çözümünün, milletin kendi ruh köküne dönmesiyle mümkün olacağının altını çizen Kurtulmuş, tüm insanları esas alan bir projenin ortaya konulması gerektiğini söyledi.

''DEMOKRATİK AÇILIM'' ÇALIŞMALARI

''Demokratik açılım'' süreciyle ilgili tartışmaların yaşandığını anımsatan Kurtulmuş, yüksek ses tonuna sahip kavgalarla vakit geçirilirken, kendilerince bir proje ortaya koyduklarını, buna da ''Gönüllü Birliktelik Projesi'' dediklerini belirtti.

Numan Kurtulmuş, ''Biz bu topraklarda bin 100 senedir birlikte yaşıyoruz. Büyük Taarruz'u birlikte yaptık ve kıyamete kadar da birlikte yaşayacağız'' dedi.

Siyasetçiler arasındaki tartışmalarda neredeyse, ''mahalle kavgasında söylenmeyecek'' sözlerin dile getirildiğine de işaret eden Kurtulmuş, herkesin üslubuna, yöntemine ve ne söylediğine dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Kurtulmuş, bu süreçte kendilerinin AK Parti'yi desteklediği yönünde basında ifadelerin yer aldığını da hatırlattı.

AK Parti'nin açılımının içerisinin boş olduğunu, doldurulmadığını savunan Kurtulmuş, desteklemek ya da karşı durmak yerine kendi önerilerini sunduklarını anlattı.

İftar yemeğine, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Genel Başkanı Mustafa Koca ile İran'ın İstanbul Başkonsolosu Mahmud Heidari'nin de aralarında bulunduğu konuklarla çok sayıda partili katıld
Bu haber toplam 1012 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri