Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kurtulmuş, Gazze şehidine Yasin okudu

08.06.2010 17:36
Numan Kurtulmuş, uluslararası sularda terör çetesi İsrail askerlerinin saldırısına uğrayan filoda şehit olan Necdet Yıldırım ile Cevdet Kılıçlar'ın evlerini ziyaret ederek taziye dileklerinde bulundu.

Kurtulmuş, saldırıda yaralanan Ayetullah Tekin ile Avustralya vatandaşı Ahmet Lokman'ı da ziyaret ederek "geçmiş olsun" dedi.

Saadet Partisi Lideri Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, İsrail ambargosu altında yaşam mücadelesi vermeye çalışan Gazze halkına insani yardım ulaştırmak için yola çıkan ve uluslararası sularda İsrail askerlerinin saldırısına uğrayan filoda şehit olan Necdet Yıldırım ile Cevdet Kılıçlar'ın evlerini ziyaret ederek taziye dileklerinde bulundu.

Kurtulmuş saldırı sırasında yaralanarak Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavilerine devam edilen Ayetullah Tekin ile Avustralya vatandaşı Ahmet Lokman'ı da ziyaret ederek "geçmiş olsun" dedi. İlk olarak şehit Necdet Yıldırım'ın İstanbul Fatih'teki evine giden Kurtulmuş'u burada aile yakınları karşıladı. Kurtulmuş'un beraberinde eşi Sevgi Kurtulmuş, partisinin İstanbul İl Başkanı Erol Erdoğan ile İstanbul il yönetim kurulu üyeleri bulundu.

NECDET YILDIRIM'A YASİN OKUDU

Kurtulmuş, Necdet Yıldırım'ın evinde şehit için Yasin suresi okudu. Kurtulmuş, söz konusu saldırıda yaralanarak İsrail'den Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirilen yardım gönüllüleri, Ayetullah Tekin ile Avustralya vatandaşı Ahmet Lokman'ı da hastanedeki odalarında ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Ahmet Lokman gemide olmaktan büyük bir onur duyduğunu ifade ederek Kurtulmuş'un ziyaretinden memnun olduğunu dile getirdi. Kurtulmuş, Diyarbakırlı olan Ayetullah Tekin'e "Doğu'da bir söz vardır: Allah hayrınızı kabul etsin" dedi.

Kurtulmuş, İsrail saldırısını fotoğraflamak isterken İsrail keskin nişancıları tarafından alnından vurulan gazetemizin eski çalışanlarından, İHH internet editörü Cevdet Kılıçlar'ın İstanbul Başakşehir'deki evini de ziyaret etti. Kılıçlar'ın oturduğu apartmana şehidin posterinin ve "Şehidimiz Cevdet Kılıçlar'ı selamlıyoruz" yazılı bir afişin asıldığı gözlendi. Kurulan taziye çadırında okunan Kur'an-ı Kerim tilavetini dinleyen Kurtulmuş, "Şehitlerimiz ulvi bir amaç için canlarını ortaya koymuşlardır ve şehit olmuşlardır" şeklinde konuştu.

Milli Gazete

Bu haber toplam 1860 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri