Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Zamanlamaya dikkat çekti

19.06.2010 15:33
Kurtulmuş, Türkiye'nin özellikle dış politikada tarihi günler yaşadığı bir dönemde, terörist saldırılardaki artışın dikkat çekici olduğunu vurguladı.

Türkiye'nin özellikle dış politikada tarihi günler yaşadığı  bir dönemde, terörist saldırılardaki artışın dikkat çekici olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, artan terör olaylarının ülkemizin birlik ve beraberliğini hedef aldığını ve bu karanlık saldırıların arkasında Türkiye'yi istikrarsızlık ve güvensizliğe sürüklemek isteyen uluslararası terör siyasetçilerinin bulunduğunu söyledi.

Şemdinli'ye bağlı Gediktepe mevkiindeki askeri birliğe düzenlenen ve 8 askerimizin şehit olduğu, 14 askerimizin de yaralandığı terörist saldırıyı lanetleyen Kurtulmuş, bu menfur saldırıda şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet, yaralı askerlerimize de acil şifalar diledi.
Türkiye'nin özellikle dış politikada tarihi günler yaşadığı  bir dönemde, terörist saldırılardaki artışın dikkat çekici olduğunu vurgulayan Numan Kurtulmuş şunları söyledi.; “Bütün milletimizi yasa boğan bu hain saldırıyı gerçekleştirenlerin bir an önce yakalanması en büyük temennimizdir. Ancak daha önemlisi bu terör şebekesinin arkasındaki karanlık güçlerin ve uluslararası terör siyasetçilerin deşifre edilmesidir. Son saldırıların zamanlaması; terör örgütünün, ülkemiz ve coğrafyamız üzerinde sinsi emelleri bulunan bir takım karanlık güçlerin taşeronluğunu yaptığını açıkça ortaya koymaktadır. Amaçlarının ülkemizin barış ve esenliğini sabote etmek, huzur ve güvenliğini bozmak olduğu açıktır. Ancak bir kez daha ifade etmek istiyorum ki; bu kirli terör siyasetini sürdürenler hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklardır.  Devletimizin terörle mücadele konusundaki sarsılmaz iradesi ve milletimizin engin sağduyusu buna izin vermeyecektir.  Bu hain eller bilmelidir ki milletimiz kıyamete kadar bu topraklarda kardeşçe yaşayacaktır.”

BAŞBUĞ'A BAŞSAĞLIĞI TELGRAFI
Numan Kurtulmuş; Şemdinli'deki hain saldırı üzerine Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ'a da bir başsağlığı mesajı gönderdi. Kurtulmuş Başbuğ'a gönderdiği mesajda “Terörle mücüdeledeki en büyük dayanağımız milletimizin birlik ve beraberlik içinde, kardeşçe yaşama iradesi  ile  Silahlı Kuvvetlerimizin terörle mücadele konusundaki fedakarlık ve kararlılığıdır. Tüm milletimiz bu kararlılığın arkasındadır. Bu hain saldırıyı gerçekleştirenlerin, en kısa sürede yakalanarak hak ettikleri cezayı alacaklarına inanıyor ve şahsınızda Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına ve milletimize başsağlığı diliyorum" dedi.

 

Bu haber toplam 1170 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri