Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tasfıye değil Takviye kongresi

13.07.2010 06:33
Numan Kurtulmuş'un kurmayları, tasfiye iddialarını resmen yalanladı.

 Saadet Partisi`nin (SP) liste krizi nedeniyle olaylar yaşandığı dünkü kongresinde tekrar genel başkanlığa seçilen Numan Kurtulmuş`un kurmayları, tasfiye iddialarını yalanladı.

Eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan`a yakınlığıyla bilinen kişilerin partiden tasfiye edildiği iddiasına yönelik soruları SP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Demircan ile SP Genel Sekreteri Turhan Alçelik cevapladı. Kurtulmuş`un kurmayları, kongrede yaşananların bir tasfiye olmadığını belirterek, ``Bu kongre kesinlikle bir tasfiye değil takviye kongresidir.`` açıklamasını yaptı.

Demircan konu hakkında şöyle konuştu: ``Bu kongre kesinlikle bir tasfiye değil takviye kongresidir. Bir önceki kongrede tüzük değişikliği yaparak Yüksek İstişare Kurulu oluşturuldu. Daha sonra Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı bunu iptal edince, bu kongre öncesinde partimizin büyükleriyle istişare yapıldı. Yanlış anlaşılmalar olabilir. Demokrasi bu. Çok güzel bir çalışma oldu. Milli Görüş kırk yıllık bir siyaset adresidir.``  Alçelik de Demircan`a benzer açıklamalarda bulundu

Bu haber toplam 1404 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri