Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Nuri Hoca çileden çıkardı

04 Ağustos 2008 / 13:55
Yaşar Nuri Öztürk vazgeçince Yaşar Okuyan'da film koptu. Kitap ele alındı. Okuyan zor durduruldu. Peki Öztürk neden vazgeçmişti?
Deniz Güçer Halkın Yükselişi Partisi'nde olanları açıkladı: "Yaşar Nuri kitabını kafasına yiyordu"... Hem de kendi yazdığı kitabını... Öztürk'ün kitabını eline alan Yaşar Okuyan hamle yapılmadan son anda durdurulmuş...

Güçer Partinin Merkez Yürütme Kurulu'ndan sızanları şöyle anlattı:

YAŞAR NURİ BAŞKANLIĞI BIRAKACAKTI

"Hür Parti Genel Başkanı Yaşar Okuyan geçtiğimiz yıl HYP'ye katıldı. İmzalanan protokole göre, iki parti bu yıl yeni bir harekete öncülük edecekti. Gençlere, ulusalcılara ulaşmayı planlayan harekete destek için Öztürk de genel başkanlığı bırakacaktı. HYP'nin son MYK toplantısında “Şimdi tam zamanıdır” denilerek konu açıldı.

VAZGEÇTİ, FİLM KOPTU

Ancak işler Okuyan ve üyelerin beklediği gibi gitmedi. Çünkü Öztürk, başkanlığı bırakmayacağını ilan etti. Bunun üzerine kıyamet koptu.

Öztürk, “Böyle bir madde yoktu” deyince, Hoca'ya yakın isimlerden Ahmet Kopuz, “Yalan söylüyorsun” diye bağırmaya başladı.

OKUYAN KİTABI ELİNE ALDI

Kopuz bağırırken, bu defa Okuyan ayağa kalktı. Eski ANAP'lı Bakan, Öztürk'ün kitabını sallayarak, “Hocam bu kitabı yazmışsın ama bir defa bile okumamışsın. Okusaydın bu durumda olmazdık” diye bağırdı.

Diğer üyelerin araya girmesiyle “kitap kınından çıkmadan” kavga önlendi.

Sonuç mu? Kopuz, Öztürk'e karşı aday olacağını açıkladı, Okuyan ekibi eşyalarını toplamaya başladı.

Kaynak:
Bu haber toplam 1108 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri