Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Nuri Şahin'den çocuklara yardım

03 Aralık 2008 / 20:28
Bundesliga takımlarından Borussia Dortmund'da forma giyen milli futbolcu Nuri Şahin, Dortmund'lu yardıma muhtaç çocuklar yararına imza dağıttı.
Türkiye Araştırmalar Merkezi (TAM) Vakfı ve Bey Bira işbirliği ile düzenlenen programda, Borussia Dortmund'un genç yıldızı Nuri Şahin, Dortmund Kentindeki yardıma muhtaç çocuklar yararına futbolseverler ile buluştu.

Dortmund Signal Iduna Park Stadyumu Dannemann Locası nda gerçekleştirilen etkinlikte Nuri Şahin, "Dortmund Yardıma Muhtaç Çocuklar Vakfı" (Stiftung Dortmunder Kinder in Not) yararına basılan takvimleri imzaladı.

Türkiye Araştırmalar Merkezi Vakfı Genel Müdürü Dr. Andreas Goldberg, etkinliğin açılış konuşmasında, yoksulluk ile boğuşmak zorunda kalan çocuklara yardıma yönelik aktivitelerin önemine değinerek, bu aksiyonun gerçekleştirilmesi önerisini geri çevirmeyen Nuri Şahin ve kampanyaya önemli bir bağışta bulunan ve etkinliğin sponsoluğunu üstlenen Bey Bira nın sahibi Bünyamin Türksoy a teşekkürlerini iletti.

Türksoy ve Dortmund Yardıma Muhtaç Çocuklar Vakfı adına Alvin Budenkotte nin konuşmalarının ardından imza törenine geçildi. Konukların vakıf yararına en az 5 e euro ödeyerek edindikleri takvimleri imzalayan Şahin e özellikle küçük hayranlarının ilgisi büyüktü.

Kaynak:
Bu haber toplam 1166 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri