Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Nuriş Veli Küçük'e racon kesti

26.07.2009 16:11
Medyaya mektup gönderen Nuri Ergin "Mustafa Duyar'ı ben öldürttüm" dedi. Veli Küçük'e de racon kesti
Hakkında kesinleşmiş çok sayıda hapis cezası bulunan ve çeşitli mahkemelerde birçok davası da devam eden, kamuoyunda Karagümrük Çetesi elebaşı `Nuriş' olarak bilinen Nuri Ergin, yattığı Edirne F Tipi Cezaevi'nden, avukatı Ergün Bademci aracılığıyla basın mensuplarına 6 sayfadan oluşan mektup gönderdi.

Ergin mektubunda başından geçen olayları anlattı, Özdemir Sabancı'yı öldüren DHKP-C üyesi Mustafa Duyar'ı kendisinin öldürttüğünü yazdı. Veli Küçük'ten emir almadıklarını söyleyen Nuriş "Giymiş olduğu şerefli üniformasına saygımız olmasa, sözlerine karşılık ağır kırıcı konuşuruz. Herkesin kilosundan ağır bizlerde cezalar var." dedi.

Nuri Ergin, `Basın açıklamamdır' diye başlayan 6 sayfalık mektubunu, kaldığı cezaevi yönetiminden izin alarak avukatı İzmir Barosu üyesi Ergün Bademci'ye gönderip, basın mensuplarına iletmesini istedi. Ergin, mektubunda şunları yazdı:

KURTLAR VADİSİ TEHDİTLERİM YANLIŞ ANLAŞILDI

"Hasmımız olan Allattin Çakıcı'yla aramızdaki olaylardan dolayı yargılanmakta olduğumuz İstanbul 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'ne kardeşim Vedat ile karar duruşmasına götürüldük.

Kurtlar Vadisi dizisinin `Polat Alemdar' karakterindeki Necati Şaşmaz ve dizinin yapımcısı olan abisi Raci Şaşmaz'a söylemiş olduğum, sizlerin önündeki tehditli sözlerimden sonra, bazı yanlı medya tarafından yanlış yorumlarla haberler yapıldı.

Gazetelerde benim bu sözlerimin üzerine irtica başlıklı bir haberde, `Kurtlar Vadisi dizisi kirletilmek mi isteniyor' diye yazı yazıldı. Bir başkasında ise Şaşmaz kardeşlere söylediğim tehditli sözlerim başka yere çekilerek, benim dizinin yeni sezonunda girecek olan `Gladyo' filmine olan tepkimden, sinirlenip bu yüzden onları tehdit ettiğim yazılmıştır.

HAYATIMIZ BOYUNCA MİT'LE JİTEM'LE İŞİMİZ OLMADI

Ben 46 yaşında, kardeşim Vedat Ergin 36 yaşındadır. Bizim hayatımız boyunca ne Gladyo'yla, ne MİT'le, ne JİTEM'le, ne polisle ne bir cemaaatle, ne bir partiyle hiçbir işimiz olmaz, asla ve asla olamaz. Eğer biz bir suç işlemişsek polis görevini yapar, bunun dışında yukarıda belirttiğim hiçbir teşkilatla işimiz olmaz. Bizi tanıyan şerefli tüm insanlar ve bu alemin şerefli tüm delikanları da bunu çok iyi bilir. Ancak bir takım medya kuruluşlarınca hakkımızda, altını çizerek söylüyorum, özelikle bizim üzerimize tezgahlar kurularak devamlı iftiralar atılmaktadır. Dolayısıyla Kurtlar Vadisi dizisindeki Şaşmaz kardeşler hakkındaki düşüncelerimize bu aşamada nokta koyduğumuzun bilinmesini istiyoruz,"

ALLAHIN KULU BİZE EMİR VEREMEZ

Ergenekon adı verilen davayla ilgili tutuklu ve tutuksuz sanıklardan çok yanlı medya tarafından kendisi ve kardeşi Vedat Ergin hakkında birçok asılsız haberler yapıldığını öne süren Nuri Ergin mektubuna şöyle devam etti:

"Afyon Cezaevi'nde, benim talimatımla öldürülen DHKP-C'li Mustafa Duyar'ı, Veli Küçük'ün talimatıyla gerçekleştirdiğimiz yazıldı, çizildi. Bunların hepsi külliyen yalan, hiçbir doğruluk payı yoktur. Bana ve kardeşim Vedat'a, Allah'ın hiçbir kulunun emir ve talimat vermeyeceğini bu ülkede yaşayan tüm şerefli insanlar ve bu alemin tüm delikanlıları bilir. Ne Veli Küçük'ü, ne talimatı. Bu asılsız yalan haberleri bir takım şer odaklarının özellikle yaptırdığını biliyoruz. Bunların yaptırdığı haberlere kargalar bile güler. Bizim Savcı Zekeriya Öz'e 22 Mayıs 2008'de vermiş olduğumuz ifademiz, yüce yargının tutanaklarında mevcuttur. Veli Küçük'le ilgili en ufak bir suçlayıcı ifademiz olup ortaya çıkartmayan herkesi namert ilan ediyoruz. Veli Küçük, Ergenekon davasındaki ifadesinde mahkeme heyetine bizi savcıların yönlendirdiğini söylemiş. Veli Küçük'ün, bu söylediklerini gazetelerde okudum. Bu sözler eğer doğruysa Veli Küçük'e aitse, o savcılar kimmiş? Bizi kim yönlendirebilirmiş, kendisi onurlu ve şerefli bir şekilde bunu açıklasın ayıptır?

VELİ KÜÇÜK'E TEHDİT: BİZİM CEZALARIMIZ KİLODAN AĞIR

Giymiş olduğu şerefli üniformasına saygımız olmasa, sözlerine karşılık ağır kırıcı konuşuruz. Herkesin kilosundan ağır bizlerde cezalar var. Allah'ın hiçbir kuluna onurumuzdan gururumuzdan ödün vermeyiz. Herkesin gerçekle bağdaşmayan, arkamızdan söz söylemesi ayıp, yakışmıyor. Ergenekon davasında bizlerinde dinlenmesi yönünde bazı sanıkların avukatlarının talebi olmuş. Gerekirse, mahkeme çağırırsa gelip bildiklerimizi söyleriz."

`MUSTAFA DUYAR'I BEN ÖLDÜRTTÜM'

Mustafa Duyar'ın öldürülmesi olayı ile bazı kişilerin çok ilgilendiğini belirten Nuri Ergin, bu konu ile ilgili Savcı Zekeriya Öz'e her şeyi anlattığını kaydederek, mektubunun son bölümünde şöyle dedi:

"Ben İstanbul 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi heyetine geçtiğimiz 8 Haziran'da dedim ki; `Sayın Savcı Zekeriya Öz'e sizin aracılığınızla sesleniyorum. Mustafa Duyar'ın öldürülmesi olayıyla çok ilgileniyorsa, rahmetli Özdemir Sabancı'yı öldürdükten sonra, bir erimizi şehit ettikten sonra, bulunmuş olduğu Kırklareli E Tipi Cezaevi'nden dışarıya çıkarıp, hangi şer odakları, neyin mükafatı olarak villalarda alem yaptırdıysalar, bunları araştırıp ortaya çıkarsın' dedim.

Duruşmada, Cezaevleri Eski Genel Müdürü Ali Suat Ertosun'la ilgili bir söz söylemedim. Bunlar hep saptırılarak yazıldı. Ayrıca Mustafa Duyar'ın yatmış olduğu cezaevinde aynı tahrilerde ne ben ne de kardeşim yatmadık, bu da yalandır. Doğru olan Mustafa Duyar'ın, Afyon Cezaevi'nde, kardeşliğinden, kader arkadaşlığından, onur ve gurur duyduğumuz kardeşimiz Sami Tokur'un, benim talimatımla öldürmesidir. Gerçekler budur böyle bilinmelidir."
Bu haber toplam 1080 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri