Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Nurseli İdiz Atatürk Oldu

26 Haziran 2008 / 08:39
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan, ''Yarım takımla futbol devi Almanları sahadan sildik'' dedi. Hasan Doğan, milli takımın kaldığı Ramada Otel'den ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı. ALMANLAR'I SAHADAN SİLDİKDoğan, gazetecilerin ''
Cumhuriyet Kadınları” projesi için plastik makyajla Atatürk olan Nurseli İdiz, Atatürk’ü canlandırmasıyla ilgili gelecek tepkilerden çekinmediğini söylüyor.

Milliyet'ten Bora Bağcıbaşı'nın haberine göre sinema ve tiyatrodaki oyunculuğuyla birçok ödül kazanan Nurseli İdiz, farklı bir alana; modaya el atıyor. Kadın haklarını her fırsatta savunan Nurseli İdiz, birçok kadın derneklerini arkasına alarak Cumhuriyet kadınlarının sesini duyurmak amacıyla tüm Türkiye’yi dolaşacak bir defile hazırlıyor.

Defilenin adı “Cumhuriyet Kadınları”...
Nurseli İdiz, bu proje için plastik makyajla Atatürk oldu. İdiz, önceki gün Maslak’taki Planet Ajans’ta, Faruk Saraç’ın hazırladığı kostüm ve Arzu Yurter’in makyajıyla Yurdaer Öztürk’ün objektifinin karşısına “Atatürk” olarak geçti. 19 Temmuz’da Edirne - Keşan ilçesine bağlı “Erikli Festivali”nde “Cumhuriyet Kadınları” defilesiyle başlayacak proje için Atatürk’ü canlandıran İdiz, “Bizim amacımız Edirne den Kars’a kadar Türk kadınlarına sesimizi duyurmak, onlarla bir yumruk olup cumhuriyete sahip çıkmak” dedi. Bir yıl içinde 50 defile gerçekleştirilecek ve “Cumhuriyet Kadınları,” Türkiye’ye tanıtılacak.

‘Atatürk’ü çok da iyi oynarım’
İdiz, kendisinin Atatürk’ü canlandırmasıyla ilgili tepkilerden çekinmediğini belirterek, Ata’nın şu sözlerini tekrarladı: “Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kâfidir.”

Kaynak:
Bu haber toplam 1600 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri