Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'O ıslattığın formanı senden istiyorum'

17 Haziran 2008 / 11:12
Nihat'ın Forması Başbakan'a Gitti
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Çek Cumhuriyeti'ni yenerek çeyrek finale yükselen A Milli Futbol Takımı'nın ortaya koyduğu cansiperane performansın her türlü takdirin üstünde olduğunu belirterek, "Gerek Arda'nın gerekse Nihat'ın gollerinde gerçekten ustalık vardı" dedi.

Devlet Bakanı Başesgioğlu, çeyrek finale yükselen millilerin imzaladığı 11 numaralı formayı Başbakan Erdoğan'a takdim etti. Başesgioğlu, takım kaptanı Nihat Kahveci'nin maçta giydiği 8 numaralı formayı da Başbakan'a vererek, selamlarını iletti. Millilerin çeyrek final zaferini değerlendiren Başbakan Erdoğan ise, maç sonunda Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan'ı, Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim'i ve takım kaptanı Nihat Kahveci'yi telefonla arayarak kutladığını söyledi.

Erdoğan, maçı şu sözlerle değerlendirdi:

"Gerçekten çok çok farklı, hele hele son 15 dakikanın heyecan dolu olduğu bir akşamdı. Orada futbolcularımızın teknik direktörüyle, tüm idari kadrosuyla ortaya koymuş olduğu heyecan, cansiperane, yağmura rağmen ortaya koydukları performans gerçekten tüm takdirin üstünde bir olaydı. Farklı şeyler vardı orada. Onu gördüm, onu hissettim. Gerek Arda'nın golü, gerek Nihat'ın beraberlik golü ve arkasından galibiyet golünde ustalık vardı gerçekten. Her şeyiyle ustalık yatıyordu orada."

Takım kaptanı Nihat'a telefon görüşmesinde 'O ıslattığın formanı senden istiyorum' dediğini belirten Erdoğan, Nihat'ın ıslanmış formasını kendisine gönderdiğini söyledi. Nihat'a teşekkür eden Başbakan Erdoğan, milli takıma da başarılar diledi. Erdoğan, millileri Hırvatistan randevusunda yalnız bırakmayacağını ifade ederek, "İnşallah Hırvatistan maçında da fevkalade bir durum olmazsa ben de maçta olacağım. Murat Bey ile beraber orada olacağız. Kendilerine de sözü verdik" dedi.

Bakan Başesgioğlu, milli takım futbolcularının imzaladığı Tümer'in 11 numaralı formasını da Başbakan Erdoğan'a takdim etti. Formaları alarak kameralara poz veren Başbakan Erdoğan, "Birliğimiz ve beraberliğimiz daim olsun. İnşallah bu başarılar art arda devam etsin" mesajını verdi.

Erdoğan, millilerin Hırvatistan ile yapacağı maçı izlemek üzere Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ile birlikte Viyana'ya gideceğini de açıkladı.
Kaynak:
Bu haber toplam 850 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri