Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

O paraların ne işi vardı

17 Temmuz 2008 / 15:20
Ergenekon'daN tutuklandıktan sonra serbest bırakılan ATO Başkanı Sinan Aygün'ün, evindeki kasasından çıkan 2,5 milyon euronun kaynağını açıkladı.
Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklandıktan sonra serbest bırakılan ATO Başkanı Sinan Aygün'ün, evindeki kasasından çıkan 2,5 milyon euronun kaynağını, babadan kalma dükkanın satışından elde edilen gelir ile kızı Burcu'nun düğününde toplanan 30 torba altın olarak açıkladığı öğrenildi.

Milliyet'in haberine göre göre; Aygün, savcı sorgusunda paranın kaynağına ilişkin soru üzerine, "Rüzgarlı Sokak'ta babadan, dededen kalma işyerimiz vardı. O dükkanı sattım. Ayrıca kızımın bir süre önce düğünü oldu. Takılan altınlar 30 küçük torbayı doldurdu. Çocuğun bunları takacak hali yok. Bunun önemli bir kısmını paraya çevirdik.

Satılan dükkan ve kızın düğününde toplanan ziynet eşyalarından elde edilen parayı değerlendiremeden bunlar oldu" dedi.

Aygün, Ergenekon soruşturması çerçevesinde tutuklanan emekli orgeneraller Hurşit Tolon ve Şener Eruygur ile Kandıra Cezaevi'nde aynı odada kaldığı günlerde yaşadıklarını da anlattı. Aygün plastik masa sandalye takviyesi yaptıran komutanların, sıkı bir temizlikle hijyenik bir ortam oluşturduklarını belirtti. Soruşturmaya ilişkin gelişmeleri odaya konulan televizyondan izlediklerini kaydeden Aygün, "Verilen bilgiler hep yanlış" yorumu yapan komutanların ortak kararla televizyonu kapattıklarını da söyledi.

Milliyet


Bu haber toplam 806 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri