Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

O silahların öldüreceği isim!

25.04.2009 11:43
İstek Vakfı'nın arazisinde çok büyük miktarda silah bulundu. Silahlar oraya suikast için konulmuş. Öldürülecek isim ise bakın kim?
İstek Vakfı’nın arazisindeki kazılarda 2 cephanelik daha bulundu. Silahların Ergenekon savcılarına suikast için gömüldüğü iddia edildi.

ÇOK BÜYÜK BİR CEPHANELİK

Ergenekon soruşturması kapsamında Bedrettin Dalan’ın başkanı olduğu İstek Vakfı’nın Poyrazköy’deki arazisindeki kazılarda dün iki cephanelik bulundu. Üçüncü cephanelikte Salı günü ortaya çıkarılan cephaneliğin üç katı kadar silah ve patlayıcının ele geçtiği belirtildi. 3. cephaneliğin sayımı devam ederken dün bulunan mühimmata ilişkin ilk yapılan açıklamada 11 adet LAW silahı, 10 adet el bombası, 4 adet el bombası fünyesi, 10 adet gösteri bombası, 14 adet sis bombasi, 50 metre saniyeli fitil, 1500 adet M16 mermisi, 2 bin adet fişek, 500 adet 9 mm çapında tabanca mermisi, 5 adet tuzak, 24 işaret fişeği bulunduğu belirtildi. 21 Nisan’da başlayan kazılarda cephanelikte ise, 11 adet el bombası, 1 kilogram C4 patlayıcı madde, 10 el bombası, 1250 adet tabanca mermisi, 3 bin’e yakın mermi, 22 el bombası tapası, 7 gaz bombası, 16 aydınlatma fişeği, 11 sis bombası ve 3 gösteri bombası bulunmuştu.

ARAZİYE SUİKAST İÇİN GÖMÜLMÜŞ

Kazıların başlamasına neden olan ihbarda 7 ayrı noktanın tarif edildiğini kaydeden yetkilliler, bölgede 4 cephanelik daha bulunabileceğini belirtti. Bu arada Poyrazköy cephaneliği ile ilgili emekli Binbaşı Levent Bektaş, Yarbay E.K. ve Binbaşı E.O. ‘tehlikeli maddeleri izinsiz bulundurmak ve örgüt üyeliğinden tutuklanırken, araziye silahların Ergenekon savcılarına suikast için gömüldüğü iddia edildi.

ONLARLA ERGENEKON SAVCILARINI ÖLDÜR

12 Nisan’da 10. dalgada tutuklanan emekli Albay Levent Göktaş’ın, Silivri Cezaevi’nde kendisini ziyaret eden emekli binbaşı Bektaş’a ‘Eğer cezaevinden çıkmazsam o silahları Bedrettin Dalan’ın arazisine göm. Onları savcılara yönelik suikastte kullanın’ dediği öğrenildi.

SAVCI ÖZ'E CHECK UP

TERÖR örgütü olduğu iddia olunan Ergenekon soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, Bursa’da sağlık kontrolünden geçti. Dün öğle saatlerinde Bursa Adliye Sarayı’na gelen Savcı Zekeriya Öz, Bursa Cumhuriyet Başsacısı Ahmet Er’i ziyaret etti. Daha sonra tanıdığı bazı savcılarla sohbet eden Öz’ün korumaları, basın mensuplarının fotoğraf ve görüntü çekmesine izin vermedi. Bursa’daki akrabalarını da ziyaret ettiği öğrenilen Öz’ün check up yaptırmak için geldiği öne sürüldü.

Bu haber toplam 868 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri