Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

O tanık kim?

20 Ekim 2008 / 10:56
Ergenekon'dan yargılanan Doğu Perinçek'in tanığı ortalığı sarsacak. Çünkü tanık; Yargıtay Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya...
Ergenekon Davasında İşçi Partili sanıkların avukatı Ceyhan Mumcu duruşma öncesi Ergenekon davasında yapacakları savunmanın detaylarını açıkladı.

Başta Doğu Perinçek olmak üzere İşçi Partili sanıkların avukatı Ceyhan Mumcu ilginç bir ismi tanık olarak kullanacaklarını söyledi.

Ceyhan Mumcu'nun tanık olarak göstereceği isim Yargıtay Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya.

Mumcu'ya göre Yargıtay Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın İşçi Partisi için ihtar vermemesi davanın en önemli kanıtlarından biri. Mumcu, Yalçınkaya'nın bir çok partiyi uyardığı iki parti hakkında kapatma davası açtığı halde İşçi Parti hakkında işlem yapmaması çok önemli.

Davanın ilk duruşmasında yargılama yeri olarak da itirazlarının olacağını açıklayan Mumcu, yetki itirazında bulunacaklarını söyledi.

AKP KAPATMA DAVASI İDDİANAMESİ İP'TE ÇIKMIŞTI
AKP'nin kapatma davasının iddianamesi, daha mahkemeye sunulmadan İşçi Partisi'ne servis edildiği ortaya çıkmıştı. İP'teki bilgisayarlarda yapılan incelemede, iddianamenin açıklanmadan ve Anayasa Mahkemesi'ne sunulmadan önceki bir tarihte İP'nin bilgisayarlarına kayıt edildiği ortaya çıkmıştı. Bu durum Yalçınkaya, Perinçek'e danıştı iddialarını gündeme getirmişti.
Kaynak:
Bu haber toplam 920 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri