Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

O teröristten dehşet itiraf

07.10.2010 13:25
Teslim olan terörist bakın neler anlattı...

Teslim olan terörist N.Ş., 12 kişinin öldürüldüğü Beşağaç katliamının örgüt tarafından işlenip devlete yıkıldığını, kendisinin de vicdanen rahatsız olduğu için bu eylemin tüm ayrıntılarını anlattığını söyledi.

Şırnak'ın Beşağaç ilçesinde, 29 Eylül 2007'de sivil köy minibüsünün taranarak yedisi korucu, beşi sivil 12 kişinin öldürülmesi eylemine katıldığı gerekçesiyle hakkında 12 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle dava açılan PKK'lı N.Ş.'nin yargılanmasına Özel Yetkili Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı. Duruşmada ifade veren N.Ş. teslim olduğunda olayı tüm ayrıntılarıyla savcıya anlattığını belirterek, "Bu olay yapıldığı zaman ben Beytüşşebap kırsalındaydım. PKK eylemi yaptıktan sonra üstlenmeyip devlete yıktı. Hatta bölgeye heyetler geldi. Pişman olduğum için teslim olduğumda bu olayla ilgili bildiğim her şeyi bütün samimiyetimle anlatım" dedi.

Saldırı emrini, mayınlı saldırıda 9 köylünün öldüğü Geçitli katliamında adı geçen Masiro kod adlı Bedirhan Abo'nun verdiğini anlatan N.Ş., Eylemden sonra Bedirhan Abo, örgütün askeri kanat sorumlusu Suriyeli Fehman Hüseyin'le telsiz bağlantısı kurdu. Hüseyin, 'Kesinlikle üstlenmeyin, biz de üstlenmeyeceğiz. Türk devletini yıpratmak ve devlet aleyhine propaganda amaçlı kullanacağız' diye talimat verdi. Bu propagandayaDTPde destek verince olay korucubaşı Hazım Babat, Jirki aşireti lideri Tahir Adıyaman ve jandarma istihbaratının üzerine yıkıldı" dedi

Bu haber toplam 2688 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri