Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ABD Başkanı Obama'nın yıkıldığı an!

30.05.2010 21:07
Deepwater Horizon petrol platformunda haftalar önce meydana gelen patlamadan sonra kimse bu boyutta bir çevre felaketinin yaşanacağını tahmin etmemişti.

 Patlamanın ardından dev platform sulara gömülürken, her gün binlerce varil petrol denize akmaya başladı. Sızıntının durdurulması BP'ye fatura edildi ancak denenen her yöntem başarısızlığa uğradı.

ABD Başkanı Obama, iki gün önce felaketi yerinde görmek için Louisiana kıyılarına gitti. Hafta sonunu ailesiyle birlikte geçirmek için ise Chicago'ya geçen ABD lideri, BP'nin kuyunun tıkanarak ''öldürülmesi'' yönteminin başarısız olduğunun duyurmasının ardından burada açıklamalar yaptı.

Barack Obama, ülkenin en büyük çevre felaketine yol açan petrol sızıntısının durdurulması için uygulanan son yöntemin de başarısızlığa uğramasının çok üzücü olduğunu söyledi.

Obama, bu haberin, "yürek parçalayıcı olduğunu" ifade etti. Yöntemin uygulanmaya başlandığı sırada iyimser bilgiler aldıklarını belirten Obama, "Sonrasında bunun işe yaramadığı anlaşıldı" dedi.

ntvmsnbc

Bu haber toplam 1126 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri