Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte "Dini İslam" Yazan Belge

23.03.2010 08:32
Dünya kamuoyu günlerce tartıştı; Obama Müslüman mı değil mi. İlk kez göreceğiniz bu belge, Obama'nın belgesi karşısında "Dini: İslam" yazan bir belge.

Endonezya’yı ziyarete hazırlanan Obama’nın Jakarta’da okuduğu ilkokul kayıtları ortaya çıktı. Endonezya resmi kayıtlarına göre Obama çocukken müslümandı.

Obama’nın annesi ile müslüman olan Kenyalı babası, Obama dünyaya geldikten iki yıl sonra boşandı. Sonra anne yine müslüman bir Endonezyalı ile ikinci evliliğini yaptı.

Lolo Soetoro müslüman bir Endonezyalıydı. Obama’nın üveybabasıydı. Annesi hristiyan olmasına rağmen Obama, üvey babası tarafından Endonezya’nın başkenti Jakarta’daki bir müslüman okula kaydoldu.

8 yaşında okula giriş yapan 1960 doğumlu Barack Obama, üvey babasının soyadı olan ‘Soetoro’ ismini aldı. Barack adı ise kısaltılarak ‘Barry’ olarak değiştirildi. Yani Obama’nın 8 yaşındaki kimliğinde adı ve soyadı ‘Barry Soetoro’ olarak kayıt altına girdi.

Okul belgelerinde Barry Soetoro olarak kayıt olan Obama’nın din hanesine ise İslam yazıldı. Belge, Obama’nın önümüzdeki günlerde Endonezya’ya yapacağı ziyaret öncesi ortaya çıkarıldı.

 

Kaynak: Sabah

Bu haber toplam 1264 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri