Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Obama suikaste kurban gider mi?

08.04.2009 10:59
Obama sadece ABD'de değil bütün dünyada benimsendi. Hem takdir ediliyor hem de söyledikleri ciddiye alınıyor. Ama bundan rahatsız olanlarda var...
ABD Başkanı Barack Hüseyin Obama'nın başkan seçilmesinin hemen ardından yaptığı birleştirici mesajlar dünyanın hr yerinden olumlu tepkilerle destek buluyor.

ABD polikalarının dışına çıkarak savaş yerine barıştan söz eden ve müslüman dünya ile entegre olunabileceğinin altını çizen Obama'nın demeçleri karanlık güçleri rahatsız ediyor.

İşte bu gelişmeler tecrübeidevlet adamlarının akıllarına suikast planlarını getiriyor. Kaddafi de Obama'nın suikaste kurban gidebileceğinidüşünenler arasında.

El Arabiya'nın haberine göre, Obama'yı kimlerin öldürmek isteyebileceğini açıklamayan Kaddafi, ancak ABD'nin eski Başkanları John F. Kennedy ve Abraham Lincoln'ün yanı sıra siyahi lider Martin Luther King'in suikasta kurban gitmesini anımsattı.

Kaddafi, Sirte kentinde yaptığı konuşmada, "Bu genç adamı yok edebileceklerinden ya da emperyalist politikalarını gütmeye zorlayabileceklerinden korkarım" dedi, ama kimlerden söz ettiğini belirtmedi.

Obama'nın Türkiye ziyareti sırasında Müslümanlara zeytin dalı uzatması ve bağımsız Filistin devletine destek sözleri üzerine Kaddafi, Obama'nın "şu ana kadarki siyasi söylevlerinin mantıklı ve eski Amerikan başkanlarının açıklamalarındaki kibirden uzak olduğunu" da ifade etti.
Bu haber toplam 1088 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri