Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Obama Amerikan vatandaşı değil"

06 Aralık 2008 / 18:05
ABD'nin yeni Başkanı Hüseyin Barack Obama’nın doğum belgesinin sahte olduğu ve Obama’nın ABD vatandaşı olarak kabul edilemeyeceği ileri sürüldü.
Haber Merkezi / TIMETURK

Lübnan asıllı Amerikalı bir avukat, yeni Amerikan Başkanı Hüseyin Barack Obama’nın doğum belgesinin sahte olduğunu ve Obama’nın ABD vatandaşı olarak kabul edilemeyeceğini ileri sürdü.

Joseph Farah’ın iddiasına göre Obama, doğum belgesinde belirtildiği gibi Amerika’da Hawaaii’de değil, Kenya’da Mombasa’da doğdu.

Amerikalı avukatın bu iddiaları Londra merkezli yayın yapan El Hayat gazetesinde yayınlandı. Farah, 45.000 den fazla imzanın yer aldığı bir dilekçeyi Amerikan mahkemesine gönderdi. Bu dilekçede Obama’nın orijinal doğum belgesini kamuoyuna göstermesi isteniyor.

Amerikan anayasasının ikinci maddesinin birinci fırkasında “Amerika’da doğmuş ABD vatandaşlarının dışında hiçbir kimsenin devlet başkanı olamayacağı” belirtiliyor.

Lübnan asıllı Hıristiyan avukat Farah, şu anda Arap ve İslam aleyhtarı bir sitenin de başında da bulunuyor ve 1993 yılında intihar sonucu ölen Beyaz Saray avukatı Fence Foster’ın ölümüyle alakalı eski başkan Bill Clinton aleyhinde bir kampanyayı da yürütmüştü.


Kaynak:
Bu haber toplam 928 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri