Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Obama desteği

11 Ekim 2008 / 11:37
ABD'de Demokrat Parti'nin Başkan Adayı Barack Obama, Hazine Bakanı Henry Paulson'un Açıkladığı, Devletin Banka ve Finans Şirketlerinin Hisselerinin Bir Bölümünü Satın Alma Planını Desteklediğini Bildirdi.
ABD'de Demokrat Parti'nin başkan adayı Barack Obama, Hazine Bakanı Henry Paulson'un açıkladığı, devletin banka ve finans şirketlerinin hisselerinin bir bölümünü satın alma planını desteklediğini bildirdi.

Obama, yazılı açıklamasında, ''bu ekonomik krizin birçok sebebi var ve krize karşı elimizdeki bütün imkanları kullanmamız kritik önem taşıyor. Bu yüzden bakan Paulson'in bu son girişimini destekliyorum" dedi.

Paulson'un açıkladığı planla, ABD'de kredi akışının hemen hemen durduğu ve daha önce alınan tedbirlerin borsadaki kayıpları engelleyemediği bir ortamda devletin, birbirinden farklı özellikleri bulunan çok sayıdaki banka ve diğer finans kuruluşlarından hisse satın alması ve böylece sıkıntıdaki bu kuruluşlara para enjekte edilmesi öngörülüyor.

Başkanlık seçimine dört haftadan daha az süre kalırken Obama, anketlerde Cumhuriyetci rakibi John McCain'in ilerisinde gidiyor.

sondakika
Bu haber toplam 976 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri