Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan ve Obama alışverişte

06.05.2009 00:01
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, evinin yakınlarındaki bir marketten, Obama'da hamburgerciden alış veriş yaptı.
Subayevleri Şair Mehmet Emin Caddesi'ndeki bir markete giren Başbakan Erdoğan, diş macunu, traş kremi ve ayakkabı parlatıcısı aldı.

Alışveriş yapmakta olan vatandaşlarla bir süre sohbet eden Erdoğan, vatandaşların taleplerini dinledi, çocuklara oyuncak dağıttı.

Bir vatandaşın, ''Ergenekon konusundaki duyarlılığınızın aynen devam etmesini istiyoruz'' sözlerine Başbakan Erdoğan, ''Aynen'' karşılığını verdi.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Erdoğan, bir gazetecinin ''Neler aldınız?'' sorusu üzerine, ''Traş takımları, diş macunu falan aldım. Sürekli onları takip etme imkanımız olmuyor. Bugün bizzat kendim aldım. Marketin hareketliğini göreyim istedim'' dedi.

''Ev alışverişinizi genelde kendiniz mi yaparsınız?'' sorusunu da Erdoğan, ''Yok onu evdekiler sağ olsun yapıyorlar'' diyerek yanıtladı.

Marketi nasıl bulduğunun sorulması üzerine de Erdoğan, marketin zaman zaman geldiği, düzenli ve hareketli bir yer olduğunu ifade etti.

Erdoğan, ''Alışverişin canlı olup olmadığı'' konusundaki bir soruyu ''Canlı'' diye yanıtlayan Erdoğan, market çalışanlarını işaret ederek, ''Şimdi sordum, onlar da 'canlı' diyorlar'' dedi.

Alışveriş sırasında vatandaşlarla fotoğraf çektiren Başbakan Erdoğan, vatandaşlar tarafından alkışlandı.

Erdoğan, 29 TL olan alışveriş bedelini de nakit ödedi.

OBAMA'NIN CANI HAMBURGER ÇEKERSE
ABD Başkanı Barack Obama ve yardımcısı Joe Biden, canları hamburger çekince banliyödeki hamburgerciye gitti. Beyaz Saray'dan çıkan araç konvoyuyla Virginia'ya yol alan Obama ve Biden, buradaki küçük bir hamburgerci olan Ray's Hell Burger'da sıraya girip siparişlerini verdi.

Başkan ve yardımcısı, nakit parayla ödeme yaptıktan sonra bir masaya oturmadan önce herkes gibi siparişlerini ayakta bekledi. Ray's Hell Burger'da köftesi 284 gram olan hamburgerler, 6.95 dolardan satılıyor.


Bu haber toplam 910 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri