Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Obama gel dedi Erdoğan gelemem diye cevap verdi

19.10.2009 20:08
Erdoğan, Obama'nın görüşelim çağrısına cevap verdi ancak bir şartla! Beyaz Saray'ın belirlediği tarih ise bir hayli ilginç!
ABD Başkanı Obama, Erdoğan'ı Beyaz Saray'a davet ettiği tarih kafaları karıştır. Türkiye'yi çok yakından tanıyan danışmanlarına rağmen Beyaz Saray'ın verdiği tarih 29 Ekim'e yani Cumhuriyet Bayramı'na denk geliyor.

Başbakanlık'ta yapılan bilgilendirme toplantısında Başbakan Erdoğan'ın haftalık programı hakkında bilgi verildi. Başbakan Erdoğan'ın 29 Ekim'deki ABD seyehatinin Cumhuriyet Bayramı'na denk gelmesi nedeniyle ertelendiği açıklandı. Amerika'dan başka bir randevu tarihi belirlenmesi için istekte bulunuldu.

Bu arada Başbakan Erdoğan'ın yarın yapacağı grup toplantısında CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın mektubuna cevap vereceği, Silopi'de teslim olan teröristlerle ilgili değerlendirme yapacağı belirtildi.

Başbakan'ın yurt içinde yapacağı temaslarla ilgili de bilgi verildi. Erdoğan'ın çarşamba günü Erzurum yapacağı gezide toplu açılışlarda bulunacağı, aynı gün Ağrı'da İbrahim Çeçen Üniversitesi'nin açılışına katılacağı açıklandı. Erdoğan'ın, 24-25 Ekim'de Pakistan, 26- 27 Ekim'de de İran'a gideceği kaydedildi.

Bu haber toplam 1436 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri