Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Obama İçin 5 Koyun Kesti

07 Kasım 2008 / 13:18
Adana'da bir kebapçı, Barack Obama'nın ABD Başkanı seçilmesini davul-zurna eşliğinde 5 koyun keserek kutladı.
HALAY ÇEKEREK KUTLAMA YAPTILAR

İş yerine Türk ve ABD bayrakları asan kebapçı, Obama ve ailesine 5 metrelik Adana kebabı gönderdi. ABD'de 4 Kasım'da yapılan başkanlık seçimlerini ezici bir üstünlükle kazanan siyahi lider Obama'ya, Adana'dan destek geldi. İnternet üzerinden sipariş aldığı ABD'ye Adana kebabı ihraç ederek adını duyuran Golcuoğlu Kebap'ın sahipleri, Obama'nın zaferini müşterileriyle davul-zurna eşliğinde halay çekerek kutladı.


OBAMA'NIN HAYRINA FAKİRLERE DAĞITILACAK

İş yerine Türk ve ABD bayrakları asan işletme sahipleri, seçim öncesi verdikleri sözü yerine getirerek, 5 adet koyun kesti. İşletme ortaklarından Mehmet Emin Yıldırım, Barack Obama başkanlık yarışına girdiğinde ortaklarıyla adak adadıklarını belirterek, “Dedik ki, eğer Obama başkan seçilirse 5 tane kurban keseceğiz. Bugün burada hem bunu gerçekleştiriyoruz hem de Obama'nın başkanlığını kutluyoruz. Kesilen kurbanlar fakirlere dağıtılacak. Bu kurbanlarla kebap yapılmayacak. Obama'nın hayrına fakirlere dağıtılacak” dedi.
OBAMA'NIN ADANA KEBABININ TADINA BAKMASINI İSTİYORUZ

ABD'de ilk kez bir siyahi liderin başkan seçilmesinin çok önemli olduğuna dikkat çeken Yıldırım, şunları söyledi: “Bush döneminde ABD, dünyanın dört bir tarafında kan akıttı. Çok sayıda kadın ve çocuk savaşlarda rezil rüsva oldu. Son olarak da ABD'den yayılan ve tüm dünyayı etkisi altına alan küresel kriz yaşandı. Biz tüm bunların bitmesini ümit ediyoruz. Obama'nın dünyaya barış ve ekonomik refah getireceğine inanıyoruz. Bu nedenle onu canı gönülden destekliyoruz.” Bugün 5 metrelik Adana kebabı yaparak Obama'nın seçim zaferini kutladıklarını ifade eden Yıldırım, “Yaptığımız 5 metrelik kebabı kargoyla Obama ve ailesine göndereceğiz. Onun da Adana kebabının tadına bakmasını istiyoruz. Hem onu bu şekilde tebrik etmiş olacağız” diye konuştu. Vatandaşlar da, Obama'nın dünyaya barış getireceğine inandıklarını belirttiler. Kutlamanın ardından pişirilen 5 metrelik Adana kebabı, ABD'ye gönderilmek üzere paketlendi. İşletme personeli ise, Obama'nın zaferini “I love you Obama” diyerek kutladı.

Kaynak:
Bu haber toplam 1226 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri