Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Obama aslında pokerciymiş!

10.04.2010 10:21
Başkan Barack Obama'nın aşırı derecede dikkatli bir pokerci olduğu öne sürüldü.

Bu kez, Başkan Barack Hussein Obama‘nın eski senatörlük zamanlarından arkadaşı olan Chicago’lu siyasetçi Bill Brady, ilginç bir iddia ile gündeme geldi. David Remnick’in yazdığı Başkan Obama’nın Yükselişi başlıklı özyaşam öyküsü kitabında Brady’nin iddiaları yer almaktaydı. Kitabın 131.sayfasında aktarıldığına göre Obama aşırı derecede dikkatli bir pokerciydi.

Brady’e bakılırsa, Obama sıkı bir poker oyuncusuydu ve eskiden poker masasında eş olarak birlikte oynamaktaydılar.

Brady, sol eğilimli Demokrat Obama’nın aksine sağcı Cumhuriyetçi Parti’den siyaset meydanına çıkmış olmakla beraber, Poker Masaları’nda arkadaş olduklarını iddia etti. Brady, Obama için, “Başkasının parasıyla sosyalisttir, kendisininkiyle değil ve pokerde kurnaz, dikkatli iyi bir oyuncudur, sigara dumanı ardında bekler ve blöf yapmayı iyi bilir, zamanını bekler “ şeklinde yorumlarda bulundu.

Sadece siyaset alanında değil aynı zamanda poker oyununda beraber olduklarını açıklamasına karşın Bill Brady’e henüz Obama’dan bir yanıt gelmedi. Obama’nın iyi bir pokerci olarak blöfü gördüğü ve elini açmak için kâğıt beklediği, siyasetçiler arasında kulis dedikodusu olarak bugünlerde dolaşıyor.

Mahmut Şenol-Açıkgazete
 

Bu haber toplam 1150 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri