Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Obama yeni teşvik planını açıkladı

14 Ekim 2008 / 12:46
ABD'de Demokrat Partinin Başkan Adayı Barack Obama, Özellikle Düşük ve Orta Gelirli Halka Rahatlama Sağlayacağını Belirttiği Yeni Bir Ekonomiyi Teşvik Planını Açıkladı.
ABD'de Demokrat Partinin başkan adayı Barack Obama, özellikle düşük ve orta gelirli halka rahatlama sağlayacağını belirttiği yeni bir ekonomiyi teşvik planını açıkladı.

Kampanyası sırasında Toledo kentinde kentinde yaptığı konuşmada Obama, ABD yönetiminin finans sektörünü kurtarma planı çerçevesinde devletten yardım alacak olan bankalar ve finans kuruluşlarının elindeki ödenmemiş ipoteklere konu olan evlere el konulmasının 90 gün için durdurulmasını önerdi.

Ayrıca yeni istihdam sağlayacak iş yerlerine iki yılı bulabilecek vergi muafiyeti sağlanmasını teklif eden Obama, para sıkıntısı çeken kişilerin emeklilik fonlarından faizsiz olarak 10 bin dolara kadar borç alabilmelerini de önerdi. Obama, başkan seçilmesi durumunda bu önerileri uygulayacağını belirtti.

Obama, ''finans sistemimizi hemen istikrara kavuşturabilecek, aileleri ve evlerini kaybetme tehlikesinde olanları rahatlatacak bir dizi adım öneriyorum'' dedi.

Obama, anketlerde Cumhuriyetçi rakibi John McCain'in oldukça önünde gidiyor.SONDAKİKA
Bu haber toplam 834 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri