Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Obama'nın danışmanı Türk

13 Ocak 2009 / 16:43
Avrupa ve dünyanın çeşitli ülkelerinde 'Riccon' adıyla tanınan beden dili ve iletişim uzmanı İlhan Doğan, Barack Obama'nın kültürlerarası iletişim danışmanlığını yapacak…
Geliştirdiği beden dili tekniğiyle İsviçre ve Avrupalı birçok yönetici, sanatçı ve siyasetçiye iletişim dersleri sunan, George Clooney gibi sanatçılara eğitim veren İlhan Doğan, Obama'ya danışmanlık yapacağını kaydetti.

ABD Dış Politika Danışmanlar Kurulu'nun yüzde 80'nin Amerikalı ve yüzde 20'nin İsviçre, Çin ve Güney Afrikalı üyelerden oluştuğunu söyleyen Doğan, kendisinin bu görevde tek Türk ve Müslüman asıllı kültürlerarası iletişim danışmanı olduğunu açıkladı. Bu görevi her iki yıl da bir yeni anlaşma ile dört yıl boyunca yürütecek olan Dogan, yazıları istek üzerine yazılı ve gizli olarak gönderecek.

Üç ayda bir ABD’ye gidecek...

Yaptığının politik anlamda Obama hükümetinin icraatları ile hiçbir bağlantısının olmayacağını altını çizen İlhan Doğan, "Bu projede benim görevim sadece işimi düzgün yapmak olacak" dedi. Üç ayda bir Amerika'ya gidecek olan Doğan, kültürlerarası danışmanlık misyonunun büyük bir bölümünü saha calışmalarında geçireceğini söyledi.

Kendisinin bu göreve seçilmesinde " e uluslararası eğitim çalışmalarının önemli katkısı olduğunu belirten Riccon, “Bu göreve seçilmek benim için sürpriz oldu” dedi.

Yardım projelerinde görev aldı

Riccon İlhan Doğan "sözsüz iletişimde" başarılı olduğu kadar başta Afrika ülkeleri olmak üzere Rusya, Romanya ve Bulgaristan'da UNICEF ve Kızılhaç önderliğinde gerçekleşen birçok yardım projelerini başarıyla üstlendi.

Afrika'da yaptığı eğitim seferberliği çalışmalarıyla Lüksemburg, İsviçre ve Güney Afrika'da "Yılın Adamı" ödüllerine layık görüldü. Türkiye'de ise kimsesiz ve sokak çocukları adına yardım projelerini yürütüyor.

Kaynak:
Bu haber toplam 1088 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri