Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Obama'nın"Kayıp Kardeşi"

22 Ağustos 2008 / 08:37
Amerikan Medyası ilk siyahi Başkan Adayı Obama'nın geçmişini didik didik ediyor
Ünlü politikacının “kayıp kardeşi”, altı metrekarelik bir gecekonduda yaşarken bulundu

ABD'de kasım ayında yapılacak başkanlık seçiminin Demokrat adayı Barack Obama'nın geçmişi hep tartışma konusu oldu. Kenya'da doğan, Endonezya'da büyüyen Obama'nın sekiz kardeşi olduğu biliniyordu.

Ancak bu kardeşlerin en küçüğü olan 26 yaşındaki George Hüseyin Onyango Obama hakkında çok az bilgi vardı. Barack Obama bile kendi hayatını anlattığı kitabında ondan sadece bir satırda “yuvarlak yüzlü, güzel bir çocuk” diye bahsetmişti. İtalyan Vanity Fair dergisi George Obama'yı Kenya'nın başkenti Nairobi'de buldu. Kentin yoksul banliyölerinden Huruma'da altı metrekarelik bir gecekonduda yaşayan Obama, kardeşi için “Kimse kim olduğumu bilmiyor.

Günde 1 doların altında yaşıyorum. Kendi halimdeyim. Soyadımı soranlara, bir bağlantımız olmadığını söylüyorum ve utanıyorum. Onunla sadece birkaç dakika konuştuk. Benim için tamamen yabancı birinden farkı yok” dedi. George Obama şimdi para kazanmak için bir marangozluk kursuna gitmeye hazırlanıyor. Annesiyle de artık görüşmediğini söyleyen Obama “Huruma'da hayat çok sert. İki arkadaşım gözümün önünde öldürüldü. Yüzümde çok yara var ama yumruklarım iyidir” diye konuştu.

Bu haber toplam 862 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri