Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Obama'ya Karşı ‘skandal' kaset savaşı

30 Ekim 2008 / 09:40
Amerika Birleşik Devletleri'nde 4 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimleri öncesi, taraflar birbirlerine karşı son kozlarını oynuyor.
McCain ve yardımcısı Sarah Palin, Obama'nın 2003 yılında Amerikan vatandaşı Filistinli bir akademisyen için verilen partiye katıldığını ve bu partide İsrail'in mağdur olarak gösterilmesi yerine terörist olarak gösterildiğini bildirdi.

LOS ANGELES TIMES'A KASET SUÇLAMASI
Obama'yı İsrail ile sıkıştırmak isteyen McCain ve Palin ikilisi, Obama'nın katıldığı partinin görüntülerinin Los Angeles Time gazetesinde bulunduğunu ancak gazetenin bu görüntüleri Obama'yı desteklediği için yayınlamadığını öne sürdü.

'TERÖRİST' OLARAK GÖRÜYOR
McCain ve Palin ikilisi, Obama'nın Filistinli Raşid Halidi ile arkadaş olduğunu, Halidi'nin ise İsrail'i 'terörist' olarak gördüğünü ifade ederek, Obama'nın İsrail'i bu şekilde gören biriyle dostluk kurmasını eleştirdi.

McCAIN DE YARDIM ETMİŞ
Öte yandan, Obama ile arkadaşlığı bulunan Halidi'nin McCain ile de bağları olduğu bildirildi. Halidi'nin başında bulunduğu Filistin Araştırma Merkezi'nin, McCain'in başkanlığını yaptığı bir vakıftan 800 bin Dolar yardım aldığı ortaya çıktı.
Bu haber toplam 1438 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri