Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öcalan'dan kadın avukata hakaret

09.06.2009 11:33
Hemen her görüşmesinde kadınlara ve kadın haklarına değinen ve onları yücelten görüşler ortaya koyan terörist başı Abdullah Öcalan'ın kadın avukatına kan kusturduğu ortaya çıktı.
Diyarbakır Cumhuriyet Başsvacılığı'nın, terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması Koma Civaken Kurdistan Türkiye Meclisi'ne(KCK/TM) yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında yapılan teknik takibe ilginç diyaloglar takıldı. Mahkemeye sunulmak üzere hazırlanan iddianamede, hemen her görüşmesinde kadınlara ve kadın haklarına değinen ve onları yücelten görüşler ortaya koyan terörist başı Abdullah Öcalan'ın kadın avukatına kan kusturduğu ortaya çıktı. Örgütün KCK sorumlusu Sabri Ok ile görüşen Ebru Günay adlı avukat, sürekli hakaret ve fırça yemekten yakınıyor: "Ben anlamadım ki, habire fırça yiyip duruyorum ben."
Konuşmalarda ayrıca Öcalan, KCK sorumlusu Sabri Ok'tan, kardeşi Mehmet Öcalan'ın kızının iltica işlemlerini takip etmesini istiyor.


KCK'ya yönelik Diyarbakır Cumhuriyet Başsvacılığı'nda özel yetkili 5 Cumhuriyet Savcısı tarafından, 3'ü DTP Genel Başkan Yardımcısı toplam 52 kişinin yargılanması için hazırlanan ve Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mehkamesi'nce kabul edilen iddianamede, PKK'nın Türkiye'deki yapılanmasını gözler önüne seriyor. Toplam 148 sayfa olan iddianamede, Diyarbakır'da 2 yıl boyunca fiziki ve teknik takibi yapılan 8 kişilik Yerel Yönetimler Komisyonu'nun 'KCK Türkiye Meclisi' adına faaliyet yürüttüğü tespit edildi. Bu komisyon üyelerinin terör örgütünün kent merkezlerindeki eylemlerini koordine ettikleri, yargısal ve mali çalışma yaptıkları belirlendi. Ayrıca Türkiye'de faaliyet yürüten KCK/TM mensuplarının, sözde 'KCK Anayasası' gereği örgütün Avrupa'da yaşayan sorumlusu olan Sabri Ok ile sürekli görüşme halinde oldukları bilgisine yer veriliyor. Bu görüşmeler bazen yüz yüze bazen ise telefonla yapılıyor. Teknik takibe takılan telefon görüşmeleri ilginç bilgilerin yanı sıra terör örgütü mensuplarının gerçek yüzünü ortaya çıkarıyor.KADIN HAKLARI SAVUNUCU ÖCALAN KADIN AVUKATI HAŞLAMIŞBunlardan biri de 4 Mart 2009'da, 'Amed' kod adlı Sabri Ok ile terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın avukatı Ebru Günay arasında geçen telefon görüşmesi. Toplam 11 dakika 21 saniye süren görüşmede, İmralı'da avukatları ile yaptığı haftalık görüşmelerinin hemen tümünde kadın haklarını savunan kadınlara yönelik 'özgür kadın', 'siz kimsenin namusu değilsiniz sizin namusunuz özgürlüğünüzdür', 'kadınlara selamlar' gibi övücü ifadelerde bulunan Öcalan kadın avukatını sık sık fırçalıyor.


Günay, Ok'a sürekli fırça yemekten dert yakınırken, "Yav biz tamam fırçalanıyoruz da, siz de biraz üzerinize alın, ya bizim az daha fırça yiyeceğimiz şeye sebep olun görüşmelere." şeklinde konuşuyor. Sabi Ok ise "Biz zaten yeterince alıyoruz." şeklinde karşılık veriyor. Sabri Ok ile Öcalan'ın kadın avukatı Ebru Günay arasında geçen diyaloglar şöyle:E.G: Bu girişi biraz can yaktı.


S.O: Evet.


E.G: Ama genel olarak durumu iyiydi, yani morali falan iyiydi, sağlık durumu iyiydi. Biz sağlığıyla ilgili doktorlarla falan görüşmüştük. Onları aktarmak istedik, ama çok dinlemedi bizi.


S.O: Öyle mi?


S.O: He sana kızmadı


E.G: He? Ya ben anlamadım zaten


S.O: Sana kızmadı mı?E.G: Ben hızlı konuşuyorum, fırça yiyorum, ondan sonra bu defa niye iyi özetlemedin, özetlemiyorsun, niye kısa cümlelerle formüle etmiyorsunuz diye fırça yiyorum, ben anlamadım ki habire fırça yiyip duruyorum ben.S.O: Anlamadın değil mi?


E.G: Yok. Valla ben, anlamadımS.O: Kendisi gündemi belirledi değil mi? Hı


E.G: Biraz öyleydi. Arkadaş, zaten biz şey yorumu yaptık. Hani biz o kadar fırçayı hani, bir an önce söyleyeceğinizi söyleyin, benim söyleyeceklerim var dedi.


S.O: O öyle hazırlıklıdır.


E.G: Iıı biraz hazır, hazırlıklıydı işin açıkçası, böyle bu dönemi biraz değerlendirdi.


S.O: EvetE.G: Yav tamam biz fırçalanıyoruz da, siz de biraz üzerinize alın, ya bizim az daha fırça yiyeceğimiz şeye sebep olun, görüşmelere.


S.O: Biz zaten yeterince alıyoruz.


E.G: E iyi, iyiYEĞENİN İLTİCA İŞMELERİNE YAKIN TAKİP İSTEMİŞİddianamede, teknik takibe takılan Sabri Ok ile Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan arasında geçen görüşme de yer alıyor. Telefon görüşmesinde, Öcalan Abdullah Öcalan, Sabri Ok'tan kardeşi Mehmet Öcalan'ın büyük kızının İtalya'daki iltica işlemlerini takip etmesini de istiyor. İşte o diyaloglar:M.Ö: Hı, buyurun


S.O: Ha abi merhaba


M.Ö: Merhaba, merhaba


S.O: Mehmet arkadaş nasılsın?


M.Ö: Valla sağlığın, sağol, biz ayaktayız, yaşıyoruz, sağ ol, siz nasılsınız?


S.O: Sen nasıl gördün, moral, sağlığını nasıl gördün?


M.Ö: Başkanın doğrusu hem morali, hem psikolojisi, hem rahatlığı yani... Daha ferah olmuş daha artmış, yani.


S.O: Değil mi?


M.Ö: Aynı bu doğrudur yani ben yani


S.O : EeeM.Ö: Bu bana başka bir şey söyledi, ben söylemek istemiyorum, ben ...sana söylerim.


Sabri O: E söyle söyle, buyur.M.Ö: Yani bunu ben gündeme işte getirmek istemedim de, ancak kendisi gündeme getirdi,... dedi her ne kadar başka bir sefer benden sorduysa da, bu bizim kızımızı sordu, en büyüğü var ya


S.O: Evet


M.Ö: ..... Yani İtalya tahminime göre iltica milticasını kabul etmemiş herhalde, öyle değil mi?


S.O: Hayır daha hayır daha vermemişM.Ö: Bu yetenek var dedi, arkadaşlara diyin, yani yetenek var dedi, burada.... Bir şeydir, şey yapsın, dedi, yani ıı üzerinde dursun,üzerinde çalışsın ....yani kendi, orası üzerinde şey yapsın, bunları söyledi, bunu sana da söyledim, kendi boynumdan attım Sabri arkadaş yani, kendi boynumdan attım


S.O: Tamam.Bu haber toplam 1536 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri