Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öcalan Ergenekon'u savunuyor

03 Ekim 2008 / 19:12
Ergenekon'un yeni avukatı Öcalan, tutuklu emekli albayın kendisiyle görüştüğü söyleyen Öcalan'a göre Ergenekon'u MOSSAD çökertiyor!
Teröristbaşı Abdullah Öcalan, devletin PKK'ya yönelmeden önce bazı sol örgütleri kontrolüne almaya çalıştığını açıkladı. Öcalan, avukatları ile yaptığı görüşmede, Ergenekon terör örgütü ile ilgili önemli önemli iddialarla bulundu.

Teröristbaşı, kendisini yoksul Kürtlerin temsilcisi olarak ilan etti. Örgüt olarak çıkışlarının demokrasi ve özgürlüğe dayandığını iddia eden Öcalan, PKK'yı kimi güçlerin zaman zaman kontrol altına almaya çalıştıklarını öne sürdü. Öcalan, "Devlet PKK'ye yönelmeden önce bazı sol örgütleri kontrolüne almaya çalıştı, kendi amaçları doğrultusunda kullanmaya başladı." dedi.

ERGENEKON İL MOSSAD ARASINDA BAĞLANTI VAR

PKK ile Ergenekon arasındaki bağlantıların tartışıldığı bugünlerde Öcalan, yeni bağlantıları gündeme getirdi. Öcalan, Ergenekon terör örgütü ile Mossad arasında ilişki olduğunu ileri sürdü. Ergenekon'un deşifre olmasında katkısı olan Tuncay Güney'in Mossad ajanı olduğunu belirten Terörisbaşı, Mossad'ın da Ergenekon terör örgütünün tasfiyesini istediğini savundu.

Ergenekon terör örgütü davası kapsamında tutuklanan emekli Albay Atilla Uğur'un Genelkurmay adına kendisiyle görüştüğünü hatırlatan Öcalan, "Ben buraya getirildiğimde de Genelkurmay adına Atilla Uğur benimle görüşmüş, bana 'bu sorunu kendi aramızda çözelim' demişti." dediğini aktardı.

HÜKÜMLÜLÜK ŞARTLARINI ELEŞTİRDİ

İmralı cezaevindeki hükümlülük şartlarını da eleştiren Öcalan, avukatına şunları aktardı: "Buradaki görevlilerin tavırlarında bir sertleşme var. Bireysel olduğunu düşünmüyorum, kimi politikalarla bağlantılı olduğunu düşünüyorum. Yine bu mazgal meselesi. Bu yüzden uyuyamıyorum, kitap okuduğumda da rahatsız oluyorum. Ben istersem eşi görülmemiş bir direniş gösterebilirim ama bunu doğru bulmuyorum."

Kaynak:
Bu haber toplam 866 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri