Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öcalan Gandhi için ne dedi?

24.05.2010 09:16
İmralı adasında tutuklu bulunana erörisbaşı Abdullah Öcalan, önceki gün kurultayda CHP Genel Başkanlığı'na Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçilmesini böyle yorumladı.

Terörisbaşı Abdullah Öcalan, CHP Genel Başkanlığı'na Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçilmesini olumlu karşıladı. İmralı'da avukatları ile yaptığı görüşmenin perde arkası avukatları tarafından PKK'ya yakın internet sitesinde yayınlandı.

Öcalan, Kılıçdaroğlu'nun seçilmesine destek verirken "Kılıçdaroğlu bir yenilik getirebilir, Kemalizmin demokratik güncellenmesi sağlanabilir. Buna bir ihtiyaç olduğunu daha önce de belirtmiştim. Önemli buluyorum" diye konuştu.

Öcalan, Başbakan Erdoğan'a sorunu çözmesi çağrısında bulunarak, "Hükümet'e Başbakan'a söylüyorum, bu barajı düşürmeyerek birkaç fazla milletvekili çıkarmakla neyi halledeceksiniz. Bu sorunu halletmezseniz zaten üç ay sonra gidersiniz. Ayaklarının altındaki toprak kayıyor. ışte görüyorsunuz Kılıçdaroğlu geliyor. Başbakan'a diyorum ki sen çözmezsen Kılıçdaroğlu çözecek" dedi.

ONLARIN İŞİ BU ZATEN

Öcalan, sorunun çözülmesi için Kandil'le görüşülmesi gerektiğini vurgulayarak, "İçişleri Bakanı isterse bu diyalog kanallarını oluşturabilir. Kaldı ki kendileri bir Kamu Güvenliği Müsteşarlığı kuruyorlar. Bu müsteşarlık üzerinden harekete geçebilirler. Bu güvenlik müsteşarlığı Hükümet cephesinden güvenlik şartıyla ilgili müzakereleri koordine edebilir. Onların işi bu zaten" dedi.

 


 

Bu haber toplam 968 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri