Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öcalan ile görüşselerdi...

31 Temmuz 2008 / 19:52
Öcalan'la Yan Yana Fotoğraf Çektirmesini Değerlerindiren Şule Perinçek, "Eğer Genel Yayın Yönetmenleri Öcalan ile Görüşseydi, Güngören'deki Bomba Patlamazdı. Şehitler Olmazdı." Dedi.
Doğu Perinçek'in Abdullah Öcalan'la yan yana fotoğraf çektirmesini değerlerindiren Şule Perinçek, "Eğer genel yayın yönetmenleri Öcalan ile görüşseydi, Güngören'deki bomba patlamazdı. Şehitler olmazdı." dedi.

Şule Perinçek, Ergenekon Operasyonu kapsamında tutuklanarak Tekirdağ Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi'ne konan eşi İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'i ziyaret etti. Eşinin sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Perinçek, Doğu Perinçek'in iddianameyi okuyarak savunma yapmaya hazırlandığını kaydetti.

Doğu Perinçek'in terörist başı Abdullah Öcalan'la PKK kampında çektirdiği fotoğrafların sorulması üzerine Şule Perinçek, "Herhalde bir fotoğraf bu kadar çok ortalıkta dolaşmamıştı. Doğu Perinçek neden Abdullah Öcalan'la görüştüğünü, neden oraya gittiğini binlerce kez izah etti. Doğu Perinçek oraya bir gazeteci olarak gitti. Gittiğinde siyasi hakları yoktu zaten. Perinçek oraya diğer gazete genel yayın yönetmenleri gibi gitti. Perinçek gittiğinde Abdullah Öcalan'ın temsil ettiği hareket henüz Türkiye'den kopmamıştı. Ayağınızı denk alın. Türkiye'den kopmayın. Başka devletlerin kucağına oturmayın uyarısını yapmak için PKK kampına gitti. Ah keşke diğer genel yayın yönetmenleri ve siyasiler o uyarıyı yapmış olsalardı bugün Türkiye bu hale gelmezdi. Güngören'de o bombalar öyle patlamazdı. Her gün şehit haberleri geliyor. Orada ölenler bizim çocuklarımız. Onlar bugün hayatta olurlardı. Binlerce insanımızı kaybetmezdik. Türkiye bugün bölünme tehdidi ile karşı karşıya gelmezdi." şeklinde konuştu.


sondakika
Bu haber toplam 996 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri