Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öcalan'a suikast haberini uçurmuştu

08 Ocak 2009 / 08:36
Terör örgütü PKK'ya verdiği destekle bilinen Yalçın Küçük, Başbakan Çiller'in döneminde suikast hazırlığını Öcalan'a ihbar etti.
Her devrin muhalifi, her devrin ihtilalcisi ve Öcalan'ın arkadaşı olarak tanınan Yalçın Küçük, 12 Eylül ve 12 Mart'ta hapis yattı. 1993'te Demirel'in Cumhurbaşkanı, Tansu Çiller'in Başbakan olmasını içine sindirmeyen Küçük, Paris'e gitti. Küçük, daha sonra Bekaa Vadisi'ne giderek bir süre teröristbaşı Abdullah Öcalan'la birlikte kaldı. Kitaplarında Öcalan'a 'kardeşim, arkadaşım' diye hitap eden Küçük, Tansu Çiller'in Başbakanlığı döneminde Öcalan'a yönelik düzenlenen suikast haberini de PKK liderine ileterek, suikastten kurtulmasını sağladığını gizlemedi. Son zamanlarda Sabetayistlere takan Küçük, soy isimlerden hareket ederek, birçok insanın dönme olduğu iddialarıyla tartışmaların odağında yer aldı.

'Diktatorya' tepkisi

Evindeki aramalardan sonra gözaltına alınan Prof. Dr. Yalçın Küçük, Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Küçük, bir gazetecinin, “Neden gözaltına alındınız?” sorusuna, “Diktatörya” diye bağırdı. Adli Tıp'ta sağlık kontrolünden geçirilen Küçük, gazetecilerin 'Neden gözaltına alındınız?' sorusu üzerine “Televizyonlarda var neden olduğu” dedi. Küçük, “Ergenekon ile nasıl bir bağınız var?” şeklideki soru üzerine “Onu öğreneceğim, ben de öğreneceğim. 12 Mart'ta, 12 Eylül'de, alındım. Bu, benim mesleğimin bir parçasıdır” diye konuştu.
Bu haber toplam 954 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri