Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öcalan'dan Şok İddia!

21 Temmuz 2008 / 09:00
Öcalan, kendisiyle görüşen Paşa'nın ismini verdi.
Daha önce yaptığı açıklamada Ergenekon örgütlenmesi içindeki isimlerle defalarca görüştüğünü iddia eden teröristbaşı Öcalan, bu kez isim verdi.

Orgeneral Hurşit Tolon ve birkaç komutanın kendisiyle görüştüğünü savundu. İmralı'da tutuklu bulunan PKK'nın elebaşısı Abdullah Öcalan, Ergenekon operasyonu kapsamında cezaevine konulan generallerin kendisiyle görüştüğünü ileri sürdü. Avukatlarıyla yaptığı haftalık görüşmede, Ergenekon operasyonuna değinen Öcalan, ulusalcı grupla Atatürk'ün bile baş edemediğini savundu.

Öcalan, “1930'larda etrafını kuşatarak etkisizleştirdiler, Mustafa Kemal bunlara teslim oldu, cumhuriyetçileri tasfiye ettiler. Amerika ile birlikte Ergenekon'un geçmişi 1950'lere dayanıyor. Ergenekon aslında tasfiye edilmedi, kadroları değiştiriliyor. Amerika her iki grubu da çatıştırıyor” iddiasında bulundu. “Ergenekon'un DHKP-C, İBDA-C, Hizbullah ve PKK bağlantıları tartışılıyor yani bütün örgütlere sızma yapıldığı tartışılıyor” diyen Öcalan, operasyon kapsamında tutuklanan emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve birkaç komutanın kendisiyle görüştüğünü savundu.

Hedeflerine bakmak lazım

Genelkurmay eski Başkanı Hüseyin Kıvrıkoğlu'nun adamlarının da kendisiyle görüştüğünü savunan Öcalan, “Beni ve PKK'yı Ergenekon'la ilişkilendiriyorlar. Bununla ne amaçlanıyor. Tutuklanan generallerin İmralı ile bir şekilde ilgileri olmuştu, Hurşit Tolon ve birkaçı bir dönem burada komutanlık yaptılar. Bunlar İmralı'yla ilişkiye geçerek neyi yapmak istemişler, hedefleri neydi buna bakmak lazım ?

Ergenekon'u bizimle ilişkilendirmeye çalışıyorlar. Bunlar, boş iddialardan ibaret. Benim ismimi kirletmeye çalışıyorlar” dedi. İmralı'ya geldiğinde komutanların kendisiyle görüştüğünü belirten Öcalan, şöyle devam etti:

“Kıvrıkoğlu'nun adamları da vardı. Ben onlara, 'Siz benimle böyle konuşuyorsunuz ama gücünüz var mı' diye sorduğumda, 'Gücümüz var ki böyle konuşuyoruz' diyorlardı. Ben onlara da 'Beni bu şekilde kullanamayacaklarını, kandıramayacaklarını' söylüyordum. Ben, 'Ya kendilerini kandırıyorlar ya da beni kandırmaya çalışıyorlar' diye düşünüyordum. Zaman gösterdi ki bunlar kendilerini kandırmışlar. Nitekim bunların hepsi tasfiye edildi.”

Kaynak:
Bu haber toplam 846 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri