Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ödül Alacağım Diye Yola Çıkmadım

22 Ekim 2008 / 12:32
Yönetmenliğini Nuri Bilge Ceylan'ın Yaptığı, 61. Uluslararası Cannes Film Festivalinde 'En İyi Yönetmen' Ödülü Alan 'Üç Maymun' Filminin Galası Yapıldı.
Yönetmenliğini Nuri Bilge Ceylan'ın yaptığı, 61. Uluslararası Cannes Film Festivalinde ''En İyi Yönetmen'' ödülü alan ''Üç Maymun'' filminin galası yapıldı.

Kanyon Alışveriş Merkezi Cinebonus Sinemalarındaki galada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ceylan, ''Cannes'da ödüle değer görülen film sizce neden Antalya Film Festivalinde ödül alamadı?'' şeklindeki soru üzerine, ''Bu, jürinin takdiridir. Hepimiz buna saygı duymalıyız'' dedi.

Film hakkındaki teknik bir ayrıntıya dikkati çekmek istediğini vurgulayan Ceylan, ''Film, Türkiye'de ilk kez dijital olarak gösterilecek. 15 salonda dijital, 42 salonda da normal gösterimi yapılacak. Bu film ilk defa daha net, daha keskin, daha parlak, ses konusunda da daha iyi şekilde izlenebilecek'' diye konuştu.

Ceylan, ''Filmi ne kadar seyircinin izlemesini bekliyorsunuz?'' şeklindeki soruya, negatif düşünen bir insan olduğu için cevap vermek istemediğini söyledi.

''Filmi ödül almak için mi çektiniz?'' sorusunu Ceylan, ''Ben ödül alacağım diye yola çıkmadım. Onu düşünerek yola çıkmak anlamsız. Zaten film öyle bir şey ki meselenizle aranızda bir ilişki kurarsınız. Zaten onu gerçekçi bir şekilde ortaya koymak için öyle uğraşırsınız ki başka bir şeye vakit kalmaz'' şeklinde yanıtladı.

Ceylan, ''Gelecekte başka projeleriniz var mı?'' sorusuna da ''Her yönetmen gibi benim de yeni film projelerim var'' yanıtını verdi.


sondakika
Bu haber toplam 1080 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri