Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ödül listesi haytere düşürüyor

25.04.2009 11:49
Yeni bir darbenin planlanmaya başladığı 2001 yılında ÇEV, bir tören düzenlemiş. Törende ödül verilenleri görünce bir eğitim vakfıyla alakasını çözemeyeceksiniz.
Ergenekon soruşturmasında ismi geçen Çağdaş Eğitim Vakfı’nın 25 Kasım 2001 tarihinde ilginç isimlere ödül verdiği ortaya çıktı. Ödül verilenlerin eğiteme ne gibi katkı sağladıkları akıllarda bir soru işareti oluşturdu.

Pera Palas Oteli’nde gerçekleştirilen ödül töreninde dağıtılan Geleneksel Çağdaş Eğitim Vakfı ödüllerini alanlar arasında şu isimler var:

Dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu (İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Kıvrıkoğlu’nun Ergenekon’un bir numarası olduğunu iddia etmişti), o sırada Hürriyet gazetesi yazarı olan Emin Çölaşan, o sırada Radikal gazetesi yazarı olan Mine Kırıkkanat (Ergenekon tutuklu sanığı Tuncay Özkan ile Kanaltürk televizyonda programlar yaptı.) Milliyet Gazetesi Yazarı Can Dündar, Cumhuriyet Gazetesi Ankara temsilcisi Mustafa Balbay (Ergenekon davasının tutuklu sanığı) o sırada İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nur Serter, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman İnci, o sırada Sabah gazetesi yazarı olan Güngör Mengi, B.Ü.Siyasal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölüm Öğretim Üyesi Prof. Dr. Suna Kili, Hürriyet gazetesi yazarı Bekir Çoşkun, Avukat Hüseyin Buzoğlu (Ergenekon tutuklu sanığı Ergün Poyraz’ın avukatı. Buzoğlu Ergenekon soruşturmasında gözaltına alınarak sorgulandı.)
Kaynak:
Bu haber toplam 900 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri