Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ödül Pamuk'a mı, yoksa...

04 Eylül 2008 / 13:44
Nobelli Pamuk'un son romanı peş para etmez! İnternetteki genel yorum böyle ama bir de söylenenler var ki zehir gibi!
Vatan'dan Necati Doğru, Orhan Pamuk'u yerden yere vurdu o da yetmedi stilini çürümüş ve kokuşmuş bir pazarlamacı ağı olarak nitelendirdi.

İşte Doğru'nun zehir gibi sözleri ve okuyucuyu aptal yerine koyduğunu iddia eden Orhan Pamuk zihniyeti;

Romancı olacağına pazarlamacı olsaydı da “Nobel” alırdı. Yüksek kabiliyet, bulunmaz yetenek. Her şeyi pazarlıyor. Ve başarıyor. Pazarlamacıların kralı olurdu. Dünyanın en büyük şirketinin CEO'su yaparlardı, pazarlama nobelini de ona verirlerdi.

(...) Orhan Pamuk'u “çürük maydanoz-kokmuş köfte-içi geçmiş karpuz-küflenmiş ekmek”leri pazarlama göreviyle görevlendirin cansız duyguları tetikler, ölmüş talepleri parlatır, bitmiş beğenileri canlandırır sadece Türkiye tüketicisine değil bütün dünyaya “çürük maydanoz-kokmuş köfte-içi geçmiş karpuz-küflenmiş ekmek” satardı.

(...) Bu çarpık, hastalıklı, özürlü durum ancak ve ancak Orhan Pamuk'un “pazarlamacılığı” sayesinde olur. Romanlarını alanlar, 30 sayfasını okuduktan sonra bırakıyorlar, fakat yine de almaya devam ediyorlar.

Esasen gerçeği çarpıtan bir kokmuş propaganda olan “Türkler tarihte 1 milyon Ermeni'yi kestiler, öldürdüler” iddiasını Orhan Pamuk, ortaya bilgi, belge koymadan, müthiş pazarlamacılığı sayesinde bütün dünyaya yedirdi ve Nobel'i de aldı.

(...) Porno ağırlıklı olduğu anlaşılan yeni 500 sayfalık romanı için izin vermiyor ki “bu iyi bir edebiyat ürünü müdür, yoksa zengin erkek-fakir kız konularını milyon defa işlemiş Yeşilçam filmlerinin çok kötü bir edebiyat salçalı kopyası mıdır” okuyan karar versin.

Okuru aptal yapıyor.

Okuru embesil sayıyor.

Kaynak:
Bu haber toplam 906 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri