Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öğrenci yurdunda tüp patladı.

01 Ağustos 2008 / 06:43
Konya'nın Taşkent ilçesine bağlı Balcılar beldesinde, üç katlı bir öğrenci yurdu çöktü. İlk gelen bilgilere göre enkaz altında kalan öğrenciler ve yaralı kurtarılanlar var

3 katlı bina tüp patlaması sonucu çöktü. Konya'nın Taşkent ilçesine bağlı Balcılar beldesinde, üç katlı bir öğrenci yurdu çöktü. İlk gelen bilgilere göre enkaz altında kalan öğrenciler ve yaralı kurtarılanlar var. Yaralılar hastaneye kaldırılıyor.

20 kişi enkaz altında. Edinilen ilk bilgiler arasında 10 öğrencinin göçük altından çıkartıldığı var.

Çevre illerden ambulanslar olay yerine sevk edildi.

Taşkent Balcılar Belediye Başkanı Mehmet Demirgül olay yerinden yurtta bulunan kişi sayısının net olarak bilinmediğini kurtarma çalışmalarının hızla sürdürüldüğünü bildirdi.

Süleyman Binar adındaki görgü tanığı 50-60 civarında öğrenci bulunan yurdun yerle bir olduğunu, 15 yaralının hastaneye götürüldüğünü, yurdun kız Ku'ran kursu yurdu olduğunu belirtti.

Hadim İlçe Hastanesi Müdürü Abdurrahman Sarcan'ın verdiği bilgiye göre yaşları 12 ile 16 arasında değişen 19 hasta hastaneye götürüldü. hastaneye götürülen hastalardan 8 kişi hayatını kaybetti.8 hasta diğer hastanelere sevk edildi.

Yaralı olan öğrencilerin isimleri şöyle:

Teslime Dağtekin

Fatma Özbaharatçi

Teslime Akcan

Asude Aktepe

Meryem Özbağrıaçık

Ünzile Semerci

Cennet Tatmaz

Züleyha Kulu

Sema Kambur

Meryem Semerci

Şerife Tayer

Zehra Parlatıcı

Ayrıntılar geliyor..

Bu haber toplam 1318 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri