Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öğrencilere cep yasağı

24.09.2009 10:50
Eskişehir Valiliği, ilk ve orta dereceli okullarda, kamera, fotoğraf ve ses kayıt özelliği olan veya MP3 olarak kullanılabilen cep telefonlarının, öğrenciler tarafından okullara getirilmesini yasakladı.
Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar, yazılı açıklamasında, cep telefonlarının amacı dışında kullanılmasının önüne geçmek, bu nedenle öğrencilerin dikkatlerinin dağılmasına, motivasyonlarının düşmesine ve sınıftaki eğitim ve öğretim ortamının olumsuz yönde etkilenmesine meydan vermemek amacıyla bazı sınırlamalara karar verildiğini bildirdi.

Bu kapsamda, tüm ilk ve orta dereceli okullarda kamera, fotoğraf ve ses kayıt özelliği olan veya MP3 olarak kullanılabilen cep telefonlarının öğrenciler tarafından okullara getirilmesinin ve kullanılmasının yasakladığını ifade eden Kılıçlar, bu özellikle sahip cep telefonlarının kapalı bile olsa okullara getirilemeyeceğini belirtti.

Kamera ve fotoğraf çekme özelliği olmayan, müzik çalar (MP3) olarak kullanılmayan cep telefonlarının, okullara ancak kapalı olması şartıyla getirilebileceğini bildiren Vali Kılıçlar, alınan bu tedbirlerin aynı zamanda çocukların ve gençlerin sağlığının korunmasına ve ailelerin gereksiz harcamalardan kaçınmasına yardımcı olacağını kaydetti.

Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamayı servis eden AA'nın haberinde cep telefonlarının öğretmen ve öğrencilere yasak olduğu belirtilmişti. Daha sonra bu konuda bir açıklama yapıldı.

-VALİ KILIÇLAR: ''CEP TELEFONLARININ OKULLARA GETİRİLMESİ VE KULLANILMASININ YASAKLANMASI SADECE ÖĞRENCİLERİ KAPSAMAKTADIR''

Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar, ilk ve orta dereceli okullarda, kamera, fotoğraf ve ses kayıt özelliği olan veya mp3 olarak kullanılabilen cep telefonlarının okullara getirilmesi ve kullanılmasının yasaklanmasının sadece öğrencileri kapsadığını söyledi.

Vali Kılıçlar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, cep telefonlarının amacı dışında kullanılmasının önüne geçmek, bu nedenle öğrencilerin dikkatlerinin dağılmasına, motivasyonlarının düşmesine ve sınıftaki eğitim ve öğretim ortamının olumsuz yönde etkilenmesine meydan vermemek amacıyla bazı sınırlamalara karar verildiğini içeren yazılı açıklamasında teknik bir sorun yaşandığını bildirdi.

Yazılı açıklamada belirtilen yasağın öğrenciler ile öğretmenleri kapsadığı yönündeki bilginin doğru olmadığını ifade eden Kılıçlar, ''Bu yasak sadece öğrencileri ilgilendirmektedir. Yasağın öğretmenlerle bir ilgisi bulunmamaktadır. Tamamen teknik bir sorundan kaynaklanan bir hatadır'' dedi.
Kaynak:
Bu haber toplam 2810 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri